לאומי בקריית שמונה, בהסדר עם מועצה אזורית גליל עליון, ייתן לתושבים הלוואות בתנאים נוחים

17.1.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

לאומי בקריית שמונה, בהסדר עם מועצה אזורית גליל עליון, ייתן לתושבים הלוואות בתנאים נוחים

יעקב לזר

 

המועצה תקים קרן למענקי סבסוד לבנים הבונים בתוך הקו הכחול

 

המועצה האזורית הגליל העליון הגיעה להסדר עם בנק לאומי בסניף קריית שמונה, ולפיו יעניק הבנק הלוואות בתנאים מאוד נוחים לבני קיבוצים, לצורך בניית ביתם. על מנת לעודד בני קיבוץ לבוא ולבנות את ביתם בקיבוצים, תקים המועצה קרן שתעניק סבסוד להלוואות לצעירים, שיתחייבו להתגורר בביתם החדש  תקופה ממושכת. פיילוט ראשון החל בקיבוץ להבות הבשן, לאחר שאיש העסקים, נוחי דנקנר, תרם לכך מיליון שקלים.

 

"מדובר ברעיון שטרם נוסה במקומות אחרים בארץ, אבל מבחינתנו הוא הכרחי", אומר ראש המועצה, אהרון ולנסי. "אנחנו חייבים למצוא דרכים לסייע לבנים שלנו לחיות כאן חיים טובים וראויים, כמו בכל מקום אחר בארץ. העובדה שהם בני קיבוץ לא הופכת אותם לאנשים סוג ב'. אם המדינה לא מוכנה לאשר משכנתה לתושבי קיבוצים, אנחנו מצאנו הסדר חלופי שיאפשר גם להם להתחיל במשהו".

 

כידוע, משום שחבר קיבוץ אינו יכול לרשום את הבית על שמו, הוא אינו יכול לקבל משכנתה, ולכן נדרשים פתרונות חלופיים. "זיהינו שיש בקיבוצים ומחוץ להם המון בנים שרוצים לחזור לחיות איתנו, ופיתחנו עבורם כלי פיננסי שפותר את הבעיה, באמצעות הלוואה בתנאים טובים ותמיכה של כמה עשרות אלפי שקלים בכל משפחה", מסביר גזבר המועצה, חיים מילוא (ברעם). "מליאת המועצה תגבש בקרוב קריטריונים שלפיהם נחלק את המענקים, ובתוך חודשים ספורים נוכל להתחיל לעבוד. כיום, רק בחלק מהקיבוצים ניתן לבנות בקו הכחול, אולם בתוך שנה אני מאמין כי מספר הקיבוצים יוכפל. העובדה, שהבנק מוכן להעניק הלוואה בתנאים אלו, מעידה על האמון שהוא נותן במועצה ובתושביה".
 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים