ג'ורג' בוש יהיה אורח המועצה האזורית עמק הירדן, במקומות הקדושים לאוונגליסטים

10.1.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

ג'ורג' בוש

ג'ורג' בוש יהיה אורח המועצה האזורית עמק הירדן, במקומות הקדושים לאוונגליסטים

יאיר פלד

.

המועצה מתכננת בניית מרכז אוונגליסטי עולמי במקומות הללו, במימון אמריקני בסך 40 מיליון דולר

 

נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, יסיים את ביקורו הקצר בארץ בסיור פרטי בטבחה ובכנסיית כפר נחום בצפון הכנרת. הנשיא האמריקני, מלווה בראש הממשלה, אהוד אולמרט, יגיע למקום במסוק ויתקבל בטקס קצר על ידי ראש המועצה האזורית עמק הירדן, יוסי ורדי. עם תום הסיור יטוס הנשיא ישירות לנתב"ג, ומשם ימריא להמשך ביקורו במזרח התיכון ובמדינות המפרץ.

 

המקומות שבהם יבקר בוש נחשבים קדושים עבור הזרם האוונגליסטי בנצרות, שעמו נמנה הנשיא האמריקני (כמעט שליש מאזרחי ארצות הברית שייכים לזרם זה) כאשר בנוסף לשתי הכנסיות, שבהן יבקר בוש, נמצאת באזור גם כנסיית "בכורת פטרוס". אזור זה קרוי בפי האוונגליסטים "המשולש הקדוש", והכוונה להקים בו את המרכז האוונגליסטי העולמי. מדובר במיזם ענק של מספר יזמים מהקהילה האוונגליסטית בארצות הברית, אשר מתכוננים להשקיע בהקמתו 40 מיליון דולר. משרד התיירות נמצא זה שנתיים בקשר שוטף עם אותם היזמים, והמדינה התחייבה להעמיד לרשותם את הקרקע ולסייע בעבודת התשתיות.

 

ראש המועצה האזורית עמק הירדן, יוסי ורדי, אשר מעורב במיזם מתוקף תפקידו, הגדירו כ"משנה מציאות תיירותית באזור סובב כנרת", והדגיש את החשיבות הרבה שהוא רואה בהקמתו של מרכז זה.

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים