יום התשלום והיום הקובע - ה-7 בינואר - כספי מכירת תנובה יגיעו לקיבוצים

יום התשלום והיום הקובע - ה-7 בינואר

יעקב לזר

 

יום התשלום למכירת מניות החברה יהיה ה-7 בינואר, כך קבע  בית המשפט המחוזי בתל-אביב בשבוע שעבר. ביום זה יועבר התשלום מהמכירה ללמעלה מ-4,200 חשבונות בנק שונים של 620 הקיבוצים והמושבים המחזיקים במניות תנובה. המכירה תיעשה לפי שער הדולר של ה-3 בינואר, הפסד צפוי של כ-150 מיליון שקלים לעומת שער הדולר בינואר,2007 מועד אישור עסקת מכירת תנובה על ידי בעלי המניות. הנדבך האחרון בעסקה היה תשלום של 1.2 מיליון דולר, שהתנועה הקיבוצית התחייבה להעביר לחשב הכללי, כחלק מהסדר הקיבוצים. חברת אייפקס    תרכוש כ-55% מהמניות, מבטח שמיר,20% והארגונים האזוריים.21.9% יתרת 3.1% המניות המוחזקות על ידי מושבים לא ימכרו.

 

איוש התפקידים הבכירים בחברה לאחר מכירתה נמשך. ליעד כהן, שכיהן  כמנכ"ל תשלובת החלב, הוא מועמד מוביל לתפקיד מנכ"ל תנובה. במקומו ייכנס לתפקיד מנכ"ל תשלובת החלב אייל מליס, עד לא מכבר סמנכ"ל חוגלה-קימברלי ישראל. עמיקם כהן  לשעבר מנכ"ל פרטנר, ימונה ככל הנראה ליו"ר תנובה.  חגית אדלר, שהייתה מנהלת חטיבת עסקים ושיווק  בתשלובת החלב תמונה לתפקיד בכיר, ואילו ענת גרוס, עובדת במחלקת השיווק, תמונה לסמנכ"ל השיווק בחברה. בעקבות עסקת הרכישה יקבלו 4500 מעובדי תנובה בונוס כספי  מכובד.

 

בכנס שנערך לא מכבר בבית גבריאל בצמח, השיקו מבט יועצים וחברת מנורה מבטחים ניהול תיקי השקעות, את "קרן תנובות", שתציע  למוכרי המניות, קיבוצים ומושבים, מסלולי השקעה לצורכי הבטחת הפנסיה של החברים.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים