כתב אישום וכתב תביעה נגד שני בכירים לשעבר בברמד שבקיבוץ עברון העובדים היום בדורות

כתב אישום וכתב תביעה נגד שני בכירים לשעבר בברמד שבקיבוץ עברון העובדים היום בדורות

יעקב לזר

 

כתב אישום פלילי באיטליה וכתב תביעה הוגש במקסיקו על מעשי מרמה נגד שני עובדים בכירים של חברת דורות מגופי פיקוד ובקרה מקיבוץ דורות. הן בכתב האישום נגד מאיר רויטמן שהוגש באיטליה והן בכתב התביעה האזרחי שהוגש במכסיקו בידי ברמד נגד אריה נטען כי השניים מעלו בכספי חברת "ברמד" מקיבוץ עברון, בעת שמלאו בה תפקידים בכירים. מעסיקתם כיום, "דורות", היא המתחרה העיקרית של חברת ברמד.

 

לאחר חקירה ממושכת, החליט  משרד התובע הכללי של רומא להעמיד לדין פלילי את מאיר רויטמן באשמה של גניבה מברמד איטליה ומעילה בכספי החברה בעת שהיה מנהלה בפועל. האישום נגד רויטמן מתייחס למסכת ארוכת שנים של מעשי מרמה, לכאורה, שכללו מקרים רבים של קבלת החזרי הוצאות עסקיות מברמד איטליה על סמך קבלות ומסמכים מזויפים - וזאת בין היתר, עת ששימש כמנכ"ל בפועל של ברמד איטליה.  

 

במסגרת ההליכים הפליליים הננקטים נגד רויטמן יתקיים ב-17 בינואר 2008 דיון בפני ביהמ"ש הפלילי ברומא. רויטמן פוטר מ"ברמד" בעקבות חשיפת מעשי המרמה לכאורה, ומיד לאחר פיטוריו החל לעבוד ב"דורות" והקים את "דורות" איטליה,  אותה הוא מנהל.

 

במקביל, בנובמבר, 2007 הגישה חברת "ברמד מקסיקו" תביעה במקסיקו נגד אריה אלפי, מנהלה לשעבר של "ברמד מקסיקו", בטענה למעשי מרמה לכאורה. בתביעה נטען שבמהלך השנים 2000 עד 2003, עת ששימש אלפי כמנהלה הכללי של החברה הוא גרם לכך שישולמו לו כספים בטענה שמדובר בהחזרי הוצאות עסקיות, על בסיס טענות שווא. בעקבות ביקורת שעשתה ברמד ישראל בברמד מכסיקו; נותקו קשרי העבודה בין  ברמד לאלפי ביוני 2003, ואז הוא חבר לדורות, עמה הקים במקסיקו את אינדגה, שהינה בשליטתה המלאה של דורות, ואשר את פעילותה הוא מנהל.

 

לברמד ודורות מערכת יחסים עכורה. ביולי השנה פורסם כאן, כי קיבוץ דורות הגיש לבית המשפט המחוזי בחיפה תביעה ובקשה לצו מניעה זמני נגד ברמד עברון. דורות טען אז, כי נודע לנציגיו במקסיקו שאנשי מפעל ברמד פונים ללקוחות של דורות במקסיקו, ומציגים להם מיצג מטעה, שלפיו הם בעלי הזכויות במוצרי דורות, והסימן המסחרי של דורות הוא בבעלותם. עוד נטען בתביעה, כי הנציגים טוענים שהם נמנעו עד כה מלמכור את מוצרי דורות "בשל איכותם הירודה". מבדיקה שערך דורות, הסתבר להם כי אנשי חברת ברמד "רקחו מזימה" לנכס לעצמם את השם דורות במקסיקו, כדי "להזיק בצורה לא חוקית לתובעת ולעסקיה".  

 

ברמד טענו אז כי מדובר בתביעת סרק, וכי  תשובה מפורטת יותר שלהם  תינתן לבית המשפט.

 

ממנכ"ל  דורות, אבי הרפז, נמסרה התגובה הבאה: "ברמד מנסה לעצור את התנופה של דורות בשיטות שאינן מקצועיות, כמו הניסיון  לרשום על שמה את השם דורות במקסיקו. בגין פעולה זו הגשנו נגדה תביעה בבית משפט בישראל. הנסיונות הנוכחיים של ברמד מגיעים כהמשך לשתי תביעות שהוגשו על ידה באיטליה, הקשורות בהעסקתו של רויטמן ע"י דורות, ונדחו ע"י בית משפט איטלקי, שאף חייב אותה בהוצאות משפט".

 

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547 
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים