הצעה למנותו לשר נדחתה על ידי ולוולהזאב ולוולה שור

הצעה למנותו לשר נדחתה על ידי ולוולה

נחמן גלבוע


 

מזכיר התנועה הקיבוצית זאב (ולוולה) שור אישר כי יו"ר מפלגת העבודה ושר הביטחון עמיר פרץ הציע לו בסוף השבוע שעבר להתמנות לשר התרבות הספורט והמדע במקומו של ח"כ אופיר פינס. "אכן פנו אליי מקורבי פרץ ביום שלישי שעבר", אומר שור. "אמרתי להם שאני מכהן בתפקיד מזכיר התנועה, שהמשימות העומדות בפניי כמזכיר התנועה הן הרבה יותר חשובות מכל תפקיד שר, ולכן אני אפילו לא מתלבט, ומחליט להישאר בתפקידי". לדברי שור, הוא המליץ להם בחום למנות את נציגת המחוז ח"כ אורית נוקד, שמועמדותה לתפקיד כבר עלתה לפני כשבועיים.

 

במחוז הקיבוצים העריכו שעניין זה לא התממש, הן משום שהיא לא הסכימה לצאת בהצהרת תמיכה פומבית במועמדותו של פרץ לראשות המפלגה, והן משום שסירבה להתפטר מחברותה בכנסת עם כניסתה לממשלה. נוקד גם לא יכלה להבטיח לפרץ תמיכה משמעותית של חברי מחוז הקיבוצים, אלא רק לקוות שיעריכו את הצעד של מינוי נציגת המחוז כשרה.

 

בתוך כך, יצאה בשבוע שעבר קריאה מחבר ותיק במחוז, ישראל חולתי מכיסופים, למינוי אהוד ברק לתפקיד כדי להחזירו להנהגת המפלגה. גורמים במפלגה ציינו שהסיכוי שפרץ יחזיר את ברק לפעילות הוא נמוך ביותר. מקורבי פרץ גם ציינו שההצעה לוולוולה לא הייתה רשמית אלא נעשתה כגישוש בלבד, ופרסומה לא יצא מחוגי יו"ר המפלגה.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים