מירום פועל לגייס מקורות כספיים להמשך בית ראשון במולדתמירום פועל לגייס מקורות כספיים להמשך בית ראשון במולדת

נחמן גלבוע


"אני פועל במלוא המרץ לגיוס המקורות הכספיים, על מנת להמשיך את 'בית ראשון במולדת' גם השנה וגם בשנים הבאות". כך אומר גזבר הסוכנות, חגי מירום, בתגובה להודעת התנועה הקיבוצית לפיה הורה חשב הסוכנות, יאיר רדל, לכל שליחי העלייה בחו"ל להקפיא את הטיפול בתוכנית משיקולים תקציביים. ההקפאה נותרה בעינה, נכון לתחילת שבוע זה, אך מירום מקווה שתוך מספר ימים יהיו בפיו בשורות טובות.

 

"אנחנו בסוכנות היהודית לא מתכוונים לוותר כל כך בקלות על תוכנית כזו", הוא אומר, "שהיא מוצר מדף מצוין גם מבחינה שיווקית וגם מבחינת מסורת שאסור להפסיק אותה. לכן החלטנו, יו"ר הסוכנות, זאביק ביילסקי ואני, לבדוק אפשרויות לגייס את הכסף הדרש לזה, ואני עוסק בזה באופן אישי. אין שינוי בהודעה שיצאה, אבל כולנו מבינים שצריך בזמן קצר לנסות לבטל את רוע הגזירה. אני לא מרים ידיים. לא מדובר בסכומים שהם בשמיים, וזה יהיה כישלון גדול שלנו אם לא נצליח להמשיך את התוכנית".

 

לדברי מירום, הכוונה היא לשנות את המבנה הארגוני של "בית ראשון במולדת", על ידי העברת מטה התוכנית למחלקה לעלייה ולקליטה של הסוכנות היהודית בירושלים, ולעבור משם ישירות מול המועצות האזוריות. "אנחנו מאוד רוצים לשמר את האתוס ואת המיתוס הזה, ואני מקווה שנצליח בכך", מסכם מירום.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים