מרשק במאבק נגד האדישות הפוליטית של צעירי הקיבוציםלאתר המחוז

מרשק במאבק נגד האדישות

הפוליטית של צעירי הקיבוצים

נחמן גלבוע


"העובדה שהגיעו 11 צעירים וצעירות מהצפון ועד נערן, מעידה שיש כר לפעילות וקיים צורך לפעול ולהשפיע. השאלה היא כיצד ממנפים את הכוח מ'אלופים לאלפים'". כך אמרה חניק מרשק, מזכירת מחוז הקיבוצים בסיומו של כנס צוות ההיגוי של המשמרת הצעירה במחוז הקיבוצים של מפלגת העבודה.הצוות התכנס ביום שלישי שעבר, בניסיון לעורר את הצעירים ולשלבם במחוז ובקיבוצים נוכח התחושה כי מה שמשדרים הצעירים בקיבוצים הוא אדישות פוליטית. חגית סיגל מקיבוץ כברי, מזכירת המשמרת הצעירה בשנה וחצי האחרונות, הסבירה כי עיקר הפעילות של הצעירים במחוז התקיימה עד עתה רק בתקופת בחירות, והישיבה נועדה לקיים "סיעור מוחות" לגבי הדרכים לקיים פעילות בכל ימות השנה.

 

הוצע להפוך את מלחמת לבנון השנייה למנוף ליצירת שיח ואמירה פוליטית, כולל הובלת מחאה, במטרה לגבש כוח פוליטי בקרב הצעירים בקיבוצים. אחד הדוברים טען כי הפוליטיקה כעיסוק ולא רק כתחביב, תאפשר לצעירים להיות שליחי ציבור מחד, ולבנות כוח מאידך, במפלגה, במחוז ובהנהגות הקיבוצים. הודגש כי יש להקצות תקציבים ותקנים למינוף פעילות הצעירים.

 

ראשי המחוז, זאב (ולוולה) שור, חניק מרשק וחגית סיגל ציינו כי הם משוכנעים כי עתה הוא הזמן הנכון להשתלבות הצעירים במחוז. כך שיהוו עתודה לפעילות המחוז והמחלקה.

 

 


אתר מחוז הקיבוצים
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים