מסיירים ותומכים - בעיית דואר לתושבי הצפון

מסיירים ותומכים - בעיית דואר לתושבי הצפון

נחמן גלבוע


מאז תחילת הקרבות בצפון ובעקבות המשך ירי הקסאמים בדרום, מתקיימים ביקורים תכופים של מזכירי התנועות, גברי ברגיל וזאב (ולוולה) שור, בקיבוצים ובמועצות האזוריות בשתי החזיתות. לסיורים בשבוע שעבר והשבוע נלוו גם ראשי האגפים, רבקה וילנד, עמרי כנען ודורון סט, ראשי מחלקות, רכזי אזורים, ופעילים בתחומים השונים שבאו להתרשם ולסייע. בסוף השבוע שעבר סיירו בצפון גם ראשי הזרם והמעגל השיתופי, אלישע שפירא, דגי חבויניק ואמרי רון, כשלסיורם נלווה גם ראש אגף המשימות, יואל מרשק, שעלה לצפון עם מזכירת האגף, אנה, לחיזוק היישובים והחיילים בקו החזית.

 

מסיורי התמיכה והפעילות לסיוע ליישובי קו העימות בצפון ובדרום, לא נפקד גם מקומם של הח"כים חברי התנועה הקיבוצית. ג'ומס סייר בצפון ביום חמישי שעבר ויזם ביקור של ועדת הכספים על מנת להגדיר את המצוקות כמצב חירום ולטפל בנזקים שנגרמו. אבשלום (אבו) וילן נרתם לסייע בטיפול מול מס רכוש. אורית נוקד סיירה עם עוזריה והרימה טלפונים לכל השרים שבתחום אחריותם נתגלו בעיות לא פתורות. גם שי חרמש הגיע לצפון עם עוזריו ופעל בצינורות שלו לסיוע לקיבוצים בקו העימות.

 

תושבי הצפון לא קיבלו את שירותי הדואר

 

 9 ימים ישבו תושבי הצפון במקלטים ובחדרי הביטחון עד לתחילת השבוע הזה, ובכל הימים הללו לא זכו לראות את האוטו האדום שיביא להם דואר כבכל ימות השנה ובכלל זה דברי דואר חיוניים ודחופים. הניסיונות שעשה ראש המועצה האזורית גליל עליון, אהרון ולנסי, לקדם את הנושא לא הועילו. לא עזרו גם דברי מפקד פיקוד העורף לפיהם אסור להשבית שירותים חיוניים ובהם שירותי הדואר. בעיית אי הגעת הדואר הובאה גם לידיעת מספר ח"כים שסיירו בצפון והם ניסו לסייע בפתרונה. ח"כ אורית נוקד פנתה בשבוע שעבר לסמנכ"ל משרד התקשורת, יגאל לוי, ודרשה ממנו להפעיל את שירותי הדואר. לדבריה, הוא אמר לה שהדואר עדיין לא הוגדר כשירות חיוני, והוא בודק אפשרויות להפעיל בכל זאת את השירות.

 

ביום ראשון נמצאה סוף סוף הנוסחה הגואלת להפעלת הדואר בגליל העליון. בתגובה לפניית "הדף הירוק" מסרה דוברת המחוז הצפוני של הדואר, חוה רונן, כי קווי דואר נע גליל עליון 1 ו-2 יצאו בבוקר לחלוקה סדירה ביישובים.

 

"במגבלות גורמי הביטחון, לא ניתן היום השירות בקו דואר נע גליל מערבי כחריג באזור הצפון", הוסיפה הדוברת. "חברת דואר ישראל נמצאת בקשר מתמיד עם פיקוד העורף וגורמי הביטחון ומייד עם קבלת אישור, תחודש חלוקת הדואר על-ידי דואר נע גליל מערבי. בית הדואר בנהריה, הנפתח לסירוגין, גם הוא על פי הנחיות גורמי הביטחון, מספק בימים אלה את שירותי הדואר לתושבי אזור הגליל המערבי".
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים