מי יחליף את השליח - השליח המרכזי של הקבה"א ומרצ בצפון אמריקה

מי יחליף את השליח

נחמן גלבוע


שאלת החלפתו של השליח המרכזי של הקבה"א ומרצ בצפון אמריקה, גיא בן דרור, עדיין עומדת על הפרק בעקבות הסרת מועמדותה של עו"ד עדי שי, שנבחרה על ידי ועדת המכרז לתפקיד. בחירתה של שי, שאינה חברת קיבוץ והייתה העוזרת הפרלמנטרית של ח"כ אבשלום (אבו) וילן, עוררה בזמנו ביקורת, אך לדבריה ההחלטה להסיר את מועמדותה נבעה משיקולים אישיים של קידום מקצועי.

 

השבוע עומד להסתיים תהליך המיון והבחירה במכרז נוסף, שנפתח לאחר שהתברר ששי ירדה סופית מהתפקיד. למכרז ניגשו 5 מועמדים שנבדקו על ידי התנועה והסוכנות. ל"הדף הירוק" נודע שמי שמסתמן כמועמד הרציני ביותר שהגיע לקו הגמר הוא גיא צפוני, לשעבר חבר בארי, העוסק כיום בניהול מרכז שדמות בסמינר אורנים. לדבריו הוא לא קיבל הודעה על בחירתו במכרז, וגם אם יתקבל הוא צריך לבחון באלו תנאים מדובר. במכרז הועדפו שליחים שאינם בעלי משפחות, ואצלו מדובר על משפחה עם 3 ילדים. אחד המועמדים, שגם הוא הגיע לקו הגמר, הוא אלדד פז מקיבוץ דליה, שבסופו של דבר הופנה על ידי הסוכנות לשליחות בוונצואלה ולא לארצות הברית. "התנועה ניסתה לקדם את המועמדות שלי גם כחבר הקבה"א", הוא אומר, "אבל הסוכנות טרפדה את זה".

 

גורמים בתנועה סירבו להתייחס לנושא בטענה שמדובר בעניין רגיש שלא התקבלה בו שום החלטה. לא נפסלת גם האפשרות שבסופו של דבר לא יימצא המועמד המתאים, וייפתח מכרז חדש לתפקיד, למרות הדחיפות בהחלפת בן דרור.

 

מכרז נוסף שאמור להיסגר מחר הוא על תפקיד רכז המחלקה הרעיונית-פוליטית של הקבה"א, במקומו של רועי פלד, המסיים בימים אלו את התפקיד. למכרז הזה ניגשו עד לתחילת השבוע שני מועמדים בלבד, האחד מקיבוץ המעפיל של הקבה"א, והשנייה, בת יקום, חברת בית גוברין של התק"ם. הנרי אלקסלסי הודיע בשלב מסוים שהוא שוקל להגיש את מועמדותו, אך לא ברור אם בסופו של דבר החליט לעשות זאת.

 

בעקבות צמצום משרת מזכיר מחוז הקיבוצים ורכז הוועדה הפוליטית בתק"ם לחצי משרה, עלתה השאלה האם לא ניתן למלא את התפקיד גם בקבה"א בחצי משרה. "כרגע אין על זה דיון", אומר מזכיר התנועה, גברי ברגיל. "אנחנו עומדים בפני מפקד חברים במרצ, כך שבחצי השנה הקרובה תהיה הרבה עבודה".

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים