ועכשיו: סיוע עוטף - התנועה הקיבוצית נרתמת לעזרת יישובי עוטף עזה

ועכשיו: סיוע עוטף

תחיה שירן


התנועה הקיבוצית (ולא רק היא) נרתמת לעזרת יישובי עוטף-עזה

 

על-פי החלטת פורום ההורים, יושבת בית הספר בשער-הנגב עד סוף השנה. התלמידים ילמדו במסגרות אלטרנטיביות ב-11 מוקדים ביישובי המועצה. כדי להתמודד עם המשימה הכבדה, הוקם בכל אחד מהיישובים צוות של מורים, מדריכים, חיילי "פרק המשימה" של הנח"ל, פסיכולוגים חינוכיים, עובדים סוציאליים, רכזות חינוך והורים מתנדבים. בין השאר, גויסו לשם כך 124 חיילי נח"ל, באמצעות אגף המשימות ובשיתוף מחלקת החינוך בתנועה, למשך שבועיים. על כך נמסר במכתב ששיגרו ראשי התנועה הקיבוצית אל מפקד מרחב דרום. את מכתבם חתמו המזכירים בדברים אלה: "זוהי ההזדמנות להודות לך ולצה"ל על הסיוע היפה שאתם מגישים לתושבי האזור, ובכך מגשימים את אמרתו של בן-גוריון, כי יש תקופות שבהן 'כל העם חזית'".

 

גם ברשות לפיתוח הנגב דואגים לעודד את תושבי האזור הסובלים מירי הקסאמים. בימים אלה נמסר כי הרשות, יחד עם משרד המשנה לראש הממשלה, יקצו 100 אלף ש"ח ל"פעילויות חברה ותרבות" לילדים, בשדרות ובשטח המועצה האזורית שער-הנגב וסביבותיה. בהודעה על כך ציינה אפרת דובדבני, מנכ"ל משרד המשנה לראש הממשלה (האחראי על פיתוח הנגב והגליל), כי ילדי שער-הנגב ושדרות זכאים לחופשת קיץ ולקייטנות במסגרת שתעניק להם ביטחון והנאה כמו שאר ילדי מדינת ישראל; ושמואל ריפמן, יו"ר מינהלת הרשות לפיתוח הנגב, אמר: "זה המעט שביכולתנו לעשות כדי להקל על הילדים האלה, ולו במעט, ולתרום לשיפור מצב רוחם והרגשתם".

 

המועצה האזורית עמק-הירדן נחלצה אף היא לעזרה: במהלך חופשת הקיץ יתארחו ילדי שער-הנגב בקיבוצי המועצה לקייטנה בת שבוע - כך סוכם בשיחה בין ראש המועצה האזורית עמק-הירדן, יוסי ורדי, לאלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שער-הנגב. ואלה הקיבוצים שכבר התנדבו לאירוח הקייטנה: אשדות-יעקב איחוד, דגניה א', דגניה ב', כינרת, מסדה ועין-גב. ילדי שער-הנגב יצטרפו לפעילות הקיץ בקיבוצים המארחים וייקחו חלק גם בפעילות הקיץ האזורית, המופקת על-ידי מרכז עידן, באחריות גבי אסם (אפיקים). "יישובי עמק-הירדן", מסר יוסי ורדי, "רואים שליחות ציבורית בתמיכה בילדים ובבני הנוער החיים במציאות הקסאמים היומיומית. נשמח אם נוכל לסייע במקצת".

 

גם קיבוץ דורות, בעזרת שני מפעליו, התגייס, ויארגן לילדי העובדים משדרות קייטנה. על אף שהמרחק בין דורות לשדרות הוא רק שבעה ק"מ, נמצא הקיבוץ מחוץ לטווח הקסאמים ועל כן מזמין כשמונים ילדים בכיתות א'-ז' לקייטנה שתמשך כל חודש יולי.
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים