סיפורי קיבוצים ברשת - מדור חדש באתר הקיבוצים

סיפורי קיבוצים ברשת

תחיה שירן


סיפורים מפה ועד להודעה חדשה * עכשיו ב"אתר הקיבוצים"

 

"יש לנו חלום... לאסוף את כל סיפורי הקיבוצים מהימים הראשונים ועד קץ הימים", כך נכתב במבוא לאתר אינטרנט חדש, "סיפורי קיבוצים", שעלה אל הרשת בימים אלה. "מדוע?", שואל העורך ועונה: "כדי לשמר במסגרת תיעודית את סיפורו המופלא והמיוחד של הקיבוץ; כדי לאפשר למעוניינים להגיע אל הסיפור הקיבוצי גם בעזרת האינטרנט; כדי לתת במה לחברי הקיבוץ הרוצים לספר את סיפוריהם... כדי ללמוד על עצמנו, ואולי להכיר טוב יותר אחד את השני; ואיך לא - כדי ליהנות מסיפור טוב". עוד מציינים יוזמי האתר, כי הסיפורים הקצרים שייאספו בו אינם מתיימרים לדחוק את מקומו של הרומן הקיבוצי הקלאסי, וגם לא לבוא במקום המחקר הקיבוצי, אלא בנוסף להם.


צייר: שאול קנז. הסיפור: אח חדש מאת רחל אריאלי

אהבתי את העיצוב הנקי של האתר: צבעוני, נעים לעין ואינו עמוס בפרטים מיותרים. יש בו גם הוראות ברורות עבור המבקשים לשלוח אליו חומר מפרי עטם, וכבר אפשר לקרוא (בהנאה רבה, מבחינתי לפחות) את עשרת הסיפורים הראשונים, שלצדם איורים ססגוניים וניכר בהם כי נבחרו בקפידה ונערכו כהלכה.

 

את האתר עורך אמנון ורנר (כרמיה), מאיירים יעקב גוטרמן (העוגן) ושאול קנז (גן-שמואל), ועל ההפקה והניהול מופקד ישראל רפפורט, מנהל אתר הקיבוצים.

 

כתובת האתר: www.kibbutz.org.il/sipurim
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים