משימה מעבר לקו | אגף המשימות התנועתי יוצא לשטחים ומגיע גם לנגב

משימה מעבר לקו

קרני עם-עד

 

אגף המשימות התנועתי יוצא לשטחים * ומגיע גם לנגב


יואל מרשק

סוף שבוע קשה עבר על כוחות המשימה של יואל מרשק, בגזרת כפר סאלם שבנפת שכם. ביום שישי האחרון, כמנהגם מאז חודש נובמבר 2005, הגיעו מרשק וקבוצת מתנדבים למטעי הזיתים של הכפר הפלסטיני, על מנת להבטיח ולאבטח את יציאת הכפריים לעבודה. כעבור שעה הגיע למקום, הסמוך למאחז הבלתי חוקי "חוות סקאלי", איש הביטחון של אלון מורה. הוא ניסה לגרש את העובדים, אך בראותו את "כוח יואל" ואת הצבא שבא לאבטח, הסתפק בצילום שתיעד את העבודה. מאוחר יותר הגיעו לשטח מתנחלים נוספים וניסו למנוע מהטרקטורים לחרוש חלקה סמוכה למאחז. השוטרים והחיילים במקום החלו להתווכח עם המתנחלים, והקצינים, שחששו מהסלמה במצב, ביקשו כי הכפריים והעובדים יתרחקו מעט מהמקום לחלקות אחרות. אנשי הכפר החלו לסגת, אבל המתנחלים החמושים החלו לרדוף אחריהם בצעקות ובאיומים. כמה מתנחלים אף פתחו באש, ובמקום החלה להתפתח תגרה אלימה. השוטרים והחיילים, כמו גם המתנדבים, עזרו להפריד בין המתקוטטים. "בהמשך הגיע 'צו סגירת שטח' חתום על-ידי המח"ט, ונאלצנו לעזוב", מעיד מרשק. "כוחות הביטחון לא מילאו, לדעתנו, את תפקידם, ולמרות כל ההבטחות לא הגנו על החקלאים". למרות ההסלמה במצב, מתעקשים מרשק ומתנדביו לחזור לעבוד בשטחי המריבה, תוך שת"פ עם גורמי הצבא.

 

בתוך כך סיירו אנשי אגף המשימות ברחבי המועצה האזורית רמת הנגב, מתוך כוונה לאתר מטעי זיתים מעובדים הסובלים מהתנכלות סדרתית של בדווים תושבי האזור. משיחה עם מגדלים בקיבוצים שניזוקו, הם התבקשו שלא להתערב בפתרון מעשי הוונדליזם, היות שהושגה הבנה בין המגדלים למוכתרי הכפרים הבדווים, שהבטיחו לדאוג לכך שהמפגעים האלה לא יחבלו עוד במטעים.

 

ולסיום, מרשק: "המינהלת פנתה אלינו בבקשה לגייס עשרות בני נוער שיסייעו לפנות תכולת מכולות של תושבי נווה דקלים, בשכונה החדשה שהוקצתה להם בסמוך לעין-צורים, כדי שיוכלו לחגוג את ליל הסדר ברווחה יחסית. כמו משימות אחרות שביצענו, גם כאן נפעל כמיטב יכולתנו".
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים