אכן, בן אלף | 1000 גיליונות ל"הקיבוץ"

אכן, בן אלף

מערכת "הקיבוץ"

 

איך חוגגים אלף (גיליונות) לעיתון?

מאזכרים תחנות בולטות בחייו

כך היינו, גרסת התקשורת

פתיח לגיליון מיוחד


איך חוגגים אלף (גיליונות) לעיתון? מכל האפשרויות שהעלינו וטחנו עד דק, בחרנו - ממש כמו שעושים לכם ביום הולדת עגול ומתקדם - באזכור תחנות בולטות בחייו (בשנים, זה 20 בערך).

 

ומהן תחנות בולטות בחייו של עיתון? אותן כתבות ורשימות שהדהדו בקיבוצים, בתנועה, ולפעמים גם מחוצה לה. ששיקפו הוויה, שחשפו תופעה, שעוררו פולמוס, שהעירו חברים מרבצם.

 

במבט לאחור - בדיוק כפי שקורה לכם ביום ההולדת - האזכור של אותן תחנות נשכחות עשוי לעורר צחוק רועם, או מבוכה, או כעס, או דווקא געגוע. ככה זה כשצוברים שנים (וגיליונות).

 

כל הכתבות והרשימות מופיעות בגיליון החגיגי שלפניכם במתכונתן המקורית, ה"היסטורית", כולל הכותרות הראשיות והמשניות, אם כי בקיצורים הכרחיים (הרי גם הזמן הוא לא מה שהיה פעם...) ובעיצוב גרפי חדש. לחלק צירפנו מסגרת - "מה נשתנה?" - המעדכנת ומחברת בין אז להיום.

 

תקראו, חברים, תקראו ותאמינו: כך היינו.

 

לידיעת המכורים לאקטואליה

 

רגע, לפני שאתם צוללים לתוך "העבר הקיבוצי", מגיעה לחלק מכם התנצלות. והכוונה לאותו חלק שלא יכול - אבל ממש לא יכול, אפילו לא שבוע אחד - בלי אקטואליה, בלי חדשות, בלי מה קורה עכשיו-היום-כרגע, בלי דיווחי בחירות (כן, בלי בחירות!) באמצע מערכת בחירות, בלי פסק הדין העדכני, בלי המעילה התורנית, בלי התגובה החמה על היגליון הקודם, בלי מי אמר למי במסדרונות התנועה, בלי... נו, בטח הבנתם את הפרינציפ.

אז אנחנו מתנצלים.
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים