שירת המקהלה

אורית פראג

 

מקהלת הקיבוץ הארצי חזרה בקיץ מסיור מוצלח באירופה ופותחת שעריה לזמרים חדשים


מקהלת הקיבוץ הארצי פותחת את שעריה בפני זמרים חדשים ותקיים חזרה פתוחה בסוף מארס בבית הקיבוץ הארצי, ובה יוכלו כל הפונים לקחת חלק פעיל. כך מסר משה הראל, המנהל של הלהקה. הראל מסר עוד כי המקהלה עומדת עתה בפני עונה עמוסת קונצרטים, הראשון שבהם קונצרט בשירת א-קפלה (שירה ללא ליווי), שכותרתו "מבלקן לתימן" ובו מבחר מגוון ומרתק של שירים ויצירות מאת דבוז'אק, תיאודורקיס, יוני רכטר, עוזי חיטמן ואחרים. הקונצרט יתקיים ב-12.3.06 בכנסייה המורמונית בירושלים.

 

בקיץ שבה המקהלה מסיור מוצלח באירופה, בו הופיעה בין השאר במילאנו, פאביה ומנטובה האיטלקיות, ולקחה חלק בפסטיבל מקהלות יוקרתי בעיר שפיטל שבאוסטריה. לאחר שובה הופיעה המקהלה ב"קנטטה לשבת" מאת מרדכי סתר, במסגרת קונצרט שהוקדש לזכרו של המנצח והמלחין גארי ברתיני, וחודש לאחר מכן השתתפה בפסטיבל אבו גוש עם ביצוע רענן ומקורי ל"עונות (סתיו וחורף)" פרי עטו של יוזף היידן. היצירה הושרה בעברית עכשווית וקולחת (התרגום נעשה בידי יובל בן-עוזר, מנצח המקהלה), והזמרים לבשו לצורך ההופעה תלבושות ססגוניות ברוח התקופה שבה חוברה היצירה לראשונה.

 

בנובמבר הוזמנה המקהלה לפתוח כנס חגיגי של "האגודה לשלום עולמי", גוף בינלאומי שהתכנס בירושלים ודן בדרכים לקידום השלום באזור ובעולם כולו, וחודש מאוחר יותר הופיעה בירושלים במסגרת הסדרה "תגליות מוסיקליות" עם התזמורת הסימפונית ירושלים. בקונצרט זה ביצעה המקהלה - יחד עם מקהלה נוספת, סולנים ותזמורת - את הסימפוניה השנייה של מנדלסון, ואת "כל נדרי" של ארנולד שנברג. שבוע לאחר מכן הקליטה המקהלה, לראשונה בתולדותיה, דיסק של מוזיקה לסרטים - ואת התוצאות ניתן יהיה לשמוע בפסקול של מיטב הסרטים ההוליוודיים.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים