"טלפון שבור" בתנועה | דורון סט מיגור טרם נכנס לתפקידו כרכז כלכלי של התק"צ, גרי ברנר מחצור מסיים תפקידו כיו"ר גבעת חביבה

"טלפון שבור" בתנועה

קרני עם-עד

 


דורון סט (יגור) לא נכנס עדיין(!) לתפקיד הרכז הכלכלי של התנועה הקיבוצית * כי התנועה, הקיבוץ והמפעל המקומי לא מצליחים להגיע להסכמות * ולכל הגורמים המעורבים יש (כנראה) עניינים דחופים יותר


כניסתו של דורון סט (יגור) לתפקיד רכז אגף הכלכלה בתנועה נתקלת בקשיים מצד התנועה וקיבוצו, למרות שסט עצמו כבר פקד את בית התנועה מספר פעמים במהלך החודש האחרון, ואף דרש לבצע שינויים במבנה עבודת האגף. ביום שלישי השבוע אמורה הייתה להתקיים פגישה בין מזכירי התנועה למזכירות יגור, כדי ללבן את נקודות המחלוקת, אבל אז פנה סט עצמו אל ולוולה וגברי וביקש מהם להניח לו לדון בנפרד עם חברי מזכירות קיבוצו, בטרם תתקיים הישיבה המשולשת.

 

על-פי גרסת התנועה, אותה מייצג ולוולה, מדובר בקושי של יגור למצוא מחליף לדורון סט במשרת מנכ"ל "לגין" - תפקיד שהוא ממלא מזה שש שנים. "דורון רוצה בתפקיד, התנועה רוצה בדורון, ומישהו במזכירות יגור דואג לעכב את ביצוע ההחלטה", אומר ולוולה.

 

ספי בארי, מזכיר יגור, מתקשה להבין מהיכן נובעות אי-ההסכמות, ומעדיף לומר שמדובר ב"טלפון שבור" בין קברניטי התנועה למזכירות יגור. "עברו הזמנים שבהם קיבוץ יאמר לחבר היכן לעבוד ומה לעשות. גם ביטול הפגישה שנועדה ליום שלישי מעיד שהבעיות הן לא שלנו. אין לי תשובה מספיק טובה לשאלה איך וכיצד ייגמר הסיפור של דורון והתנועה".

 

דורון סט עצמו מתאר את הגורמים לעיכוב תחילת עבודתו בתנועה כ"פוליטיקות" בתוך המפעל. "יש בעיות בתוך מועצת המנהלים לגבי ההחלפה שלי", הוא אומר, "ורק אחרי שיישרו קו לגבי המנכ"ל החדש - אוכל לצאת לעבודה בתנועה. מזכירות יגור ביקשה זמן נוסף עד לביצוע ההחלפה במפעל ובתנועה. המזכירים אישרו את הדחייה, אבל לא לזמן בלתי מוגבל. מחוץ לבעיות מבית, הצבתי תנאים גם בפני המזכירים - שעוסקים, למשל, ב'חבילה משודרגת' שיקבל האגף הכלכלי, צורת עבודה שונה מזו שהייתה קודם. לשם כך אני יושב ומשוחח עם המזכירים, וגם הם צריכים להסכים על זה ביניהם".

 

ש: אז מתי תיגמר הסאגה הזו?

דורון סט: "אני מעריך שזה ייקח עוד חדשים ספורים, ובכל מקרה לא יאוחר מחודש יוני".

 

ובינתיים, בגבעת-חביבה

 

גרי ברנר, יו"ר הגבעה, מסיים את תפקידו

 

בימים אלו סיים גרי ברנר (חצור) את תפקידו כיו"ר מועצת המנהלים של גבעת-חביבה. במכתב ששיגר אל גברי ברגיל, מזכיר התנועה הקיבוצית, ציין ברנר: "נפלה בזכותי ההזדמנות להיות יו"ר גבעת-חביבה במשך ארבע שנים וחצי, החל מאוגוסט 2001. בתקופה זו ביצענו תוכנית הבראה רב-שנתית. כדי לשקם כלכלית את הגבעה, הוכנה תשתית ניהולית שצריכה להבטיח המשך נאות".

 

עם קבלת ההודעה, ציין גברי ברגיל שלגבעת-חביבה הייתה זכות גדולה ליהנות מכישוריו של גרי ברנר, אותם העמיד לרשות הגבעה בהתנדבות מלאה ובתוספת לעבודתו בקיבוצו. בימים אלה מתקיימת התייעצות משותפת להנהלת גבעת-חביבה, קרן חבצלת ומזכיר התנועה ברגיל - לגבי הדרך בה יש להמשיך בעתיד את הניהול והבקרה של מועצת המנהלים. בתום ההתייעצות, יצא מכרז לבחירת יו"ר חדש.


אתר גבעת חביבה


 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים