ביטוח בריא

תחיה שירן

 

מחלקת הבריאות והרווחה של התנועה הקיבוצית גיבשה תוכנית ביטוח בריאות משופרת לחברי הקיבוצים * "משלים לקיבוץ", הדור הבא


טללי קאנץ

תוכנית ביטוח בריאות משופרת לחברי הקיבוצים, שנעשתה בשותפות עם חברות הביטוח "דקלה", "כלל" ו"ביטוח חקלאי", תוצג רשמית בכנס שייערך בשפיים ב-15.1.

 

זהו, למעשה, המשך לתוכנית פוליסת "משלים לקיבוץ", שגיבשה מחלקת הבריאות והרווחה בתנועה באמצעות ברית התנועה הקיבוצית, לפני כחמש שנים. נכון להיום, הצטרפו אליה כ-180 קיבוצים, רובם ברובד הבסיסי הנותן מענה לנושאי השתלות איברים, טיפולים מיוחדים בחו"ל ותרופות שאינן כלולות בסל הבריאות. חלקם רכשו גם את רובד הניתוחים. כמו ב"משלים לקיבוץ", גם כאן זוכה הנושא לליווי של מחלקת הבריאות, לצורך ייעוץ וסיוע בפתרון בעיות קשות, ועד עתה הוכחה הצלחה במקרים יקרים ומסובכים.

 

את הפוליסה הנוכחית, כהסכם מסגרת, הכינו טללי קאנץ (מחלקת בריאות ורווחה), עו"ד יעקב אברהמי (המחלקה המשפטית), ושלומי לוטינגר, אקטואר ויועץ ביטוח.

 

הרובד הבסיסי ממשיך להיות, כאמור, ה"משלים לקיבוץ", ואליו נוספים הכיסויים החדשים: רפואה פרטית לחבר קיבוץ, המכסה ניתוחים פרטיים בארץ, שירותים רפואיים אמבולטוריים ובדיקות מיוחדות, וכן בחירה חופשית בין ארבע אפשרויות, בהתאם לצורכי המבוטח, כשהפוליסה מותאמת הן לקיבוץ השיתופי, הן לקיבוץ המתחדש והן לחבר כפרט.

 

לדברי קאנץ, הפוליסה החדשה היא קולקטיבית, איכותית וגמישה, והקיבוץ יוכל להצטרף אליה ללא חיתום (הצהרת בריאות). מהנתונים עולה כי עלות הפרמיה נמוכה, ובהתאם לסעיפי החוזה מתקיימים המשכיות ורצף ביטוחי לעוברים מפוליסת "משלים לקיבוץ" אל הפוליסה החדשה. סעיף נוסף מאפשר הצטרפות של חבר קיבוץ כפרט בודד, גם ללא הצטרפות קיבוצו.

 

בכנס בשפיים תוצג תוכנית הביטוח הרפואי החדשה על כל פרטיה. הזמנות כבר נשלחו לקיבוצים מטעם החברה המנהלת, דקלה. את הפוליסה תשווק סוכנות "משקי הקיבוצים".
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים