הוא עוד ישוב: בלונדון יש... הכול!
הוא עוד ישוב: בלונדון יש... הכול!

מעוז קורן, יזרעאל - תל-אביב


יאללה, מספיק להתפנק * ניקח עוד מעיל, צעיף, גטקעס, כובע גרב, שקיות חימום תרמיות * לשכב במארבים בחורף של לבנון אפשר, ולהסתובב קצת בלונדון - לא? * בלדה לעוזב, פרק הטיסה לחו"ל (בחורף!)

 

אין כמו נסיעה לחו"ל. חופש, עבודה, טיול, לא משנה מה הסיבה, תמיד עושה לי טוב לראות מטוס גדול ממריא דרך דמעה שקופה - ודאי וודאי כשאני נמצא על סיפונו. אומנם מתבקשת אמירה סרקסטית על המלצות כאלו ואחרות מרופאיו של מאיר אריאל, בהתחשב במחלתו האחרונה וגורלו המר, אבל במקרה הזה יש לי רושם שהם צדקו בעניין הזה של הביקור החודשי בנמל התעופה.

 

גם הפעם ההחלטה הייתה ספונטנית: לונדון, שבוע, כריסמס, מה יכול להיות רע? בלונדון, כמו תמיד, יש יותר סרטים, מוזיקה טובה, טלוויזיה מצוינת, וכן, תתפלאו - גם אנשים יותר אדיבים. תגידו מה שתגידו על חנוך לוין, האיש ידע ללא כל צל של ספק על מה הוא מדבר.

 

אז מתי צריך להתייצב בבן-גוריון? לא צריך, הטיסה יוצאת משדה התעופה בעובדה. עובדה? איפה זה? ליד אילת? מישהו יודע אם מותר להיכנס לשם עם דרכון ישראלי? נו מילא, עוד ארבע שעות נסיעה לא הרגו אף אחד. אז נשרוף עוד יום, שום דבר לא יקלקל את החוויה. נוסעים ללונדון, זוכרים? תקנאו, חופשי.

 

"אל תביאו לנו כלום, בשום אופן", דורשת בתוקף המשפחה, "רק אולי איזה צעצוע לילד. הוא רוצה את דגמי המכוניות מהסרט של דיסני. לא משהו יקר מדי, 50-40 פאונד מקסימום. באמת, אל תעיזו להתאמץ בשבילנו ולבזבז זמן על מתנות. רק אם יש איזה ג'ינס יפה בסייל, זה יכול להיות אחלה. אה כן, יש איזה בושם שסבתא הביאה פעם מאנגליה ולא מצאנו באף מקום, אכפת לכם לחפש באוקספורד סטריט? בטח תמצאו. יש גם עוגיות מדהימות בקובנט גארדן, אתם חייבים להביא כמה. שלא תעיזו לחזור עם שוקולדים, אתם נוסעים ליהנות, ברור?!"

 

ברור. שום דבר לא יכול לשנות את זה. אז הלכו עוד כמה שעות על שיטוט בחנויות. מה, לא היינו עושים את זה בכל מקרה? ברור שכן, מספיק לקטר. יש ילדים רעבים בהודו.

 

פותחים אינטרנט, מה הטמפרטורה? רק שלא יהיה קר מדי, פחות מ-10 מעלות זה כבר קצת מוגזם, בסביבות 15 אפשר לסבול. כמה?! 4 מעלות ביום ומינוס אחת בלילה?! סליחה, דני, יש כאן בעיה. בכל זאת, שילמתי על כרטיס טיסה ללונדון, לא לקוטב. נדמה לי שקראתי באיזשהו מקום שפינגווינים לא שורדים בטמפרטורה כזו.

 

יאללה, מספיק להתפנק. ניקח עוד מעיל, צעיף, גטקעס, כובע גרב, שקיות חימום תרמיות. לשכב במארבים בחורף של לבנון אפשר, ולהסתובב קצת בלונדון - לא? קראתי בעיתון על יפני ששרד שבועות בשלג. טמפרטורת הגוף שלו ירדה ל-22 מעלות והוא שקע בשנת חורף עד שהגיעו המחלצים. רשמתי. רעיון לא רע, השנת-חורף הזו, שווה לנסות.

 

יש אפילו שני כרטיסים לכדורגל. טוטנהאם-ליברפול. 45 פאונד לכרטיס, 740 ש"ח בסך הכול. בסדר, נוותר על ביטוח חובה לאוטו. בינינו, מה יותר חשוב? מההתאחדות אפילו סידרו פגרה כדי שלא לפספס בטעות משחק של הפועל. יש אלוהים, זה ברור כבר לגמרי.

 

זהו, המזוודה מלאה והכול מוכן. בדיקה אחרונה, שכחתי משהו? אוי ואבוי, האמת שכן. טור לעיתון, הדדליין מחר. הכול אבוד, אני מבטל את הטיסה, סופית. הצילו, למישהו יש רעיון בשבילי?


לרכישת מנוי ל"הקיבוץ" התקשרו 03-9309111 

 


מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים