שוסטר יבטל רישיונות עסק של מפעלים המכילים חומרים מסוכנים - במ.א שער הנגבשוסטר יבטל רישיונות עסק של מפעלים המכילים חומרים מסוכנים

נחמן גלבוע


ראש המועצה האזורית שער הנגב אלון שוסטר הודיע ביום חמישי שעבר כי בכוונתו לבטל את רישיונות העסק של המפעלים באזור התעשייה בשער הנגב המכילים חומרים מסוכנים, ולהביא לסגירתם בסוף החודש הזה. נכון לעכשיו, המפעלים שבהם מדובר הם "עוף קור", שבשטחו נהרג לפני כשבועיים המלגזן יעקב יעקובוב משדרות, ו"תפוגן". בשני המפעלים קיימים מיכלי אמוניה, ונעשה שימוש בחומר המסוכן בתהליך עיבוד התוצרת. הודעתו של שוסטר באה בעקבות דרישת פיקוד העורף למגן בתוך חודש את המפעלים שבהם מאוחסן חומר מסוכן, והערכתו שהמפעלים לא מסוגלים לשאת בעלות המיגון המסתכמת במיליוני שקלים.

 

החלטתו של שוסטר לוותה במכתב לשר האוצר אברהם הירשזון, שבו הוא דורש את סיועה של המדינה בעלויות המיגון, ובמקביל יצאה הודעה לוועד העובדים של "עוף קור", שלפיה המפעל עומד להיסגר ב-1 בינואר. בין מאות עובדי המפעל גם עולים חדשים תושבי שדרות, בדואים ותושבי עוטף עזה. לדברי שוסטר רשויות המדינה לא הותירו בידיו ברירה אחרת, וכראש רשות עליו לנהוג על פי החוק והוראות פיקוד העורף. לדבריו, כפיית ההשקעה במיגון בסך מיליוני שקלים עלולה למוטט את המפעלים, לכן נדרשת הזרמה תקציבית של האוצר כדי שהמפעלים יעמדו בהוראות והמועצה תמשיך להעניק להם רישיון עסק. נכון לתחילת השבוע הזה התקבלה מפיקוד העורף ארכה של חצי שנה לביצוע המיגון, ושוסטר מקווה שעד אז יתקבל התקציב הנדרש. ממשרד האוצר עדיין לא התקבלה תשובה.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים