מבצע צוותא - המכירה הפומבית ב"צוותא" לא השיגה את היעד המבוקש
מבצע צוותא

קרני עם-עד


המכירה הפומבית ב"צוותא" לא השיגה את היעד המבוקש * אבל יש פתח תקווה

 

המכירה הפומבית שקיים תיאטרון "צוותא", שנועדה לצמצם את חובותיו, לא עמדה בציפיות המנהלים והמארגנים. הקהל רכש רק 45 עבודות מתוך 120 שהוצעו למכירה. ההכנסה הייתה בהתאם - עשרות אלפי ש"ח מתחת להערכה הראשונית. שיר של אלתרמן, שנתרם על-ידי נכדו נתן סלור, השיג מחיר נאה, כמו גם שני ציורים של ישראל גוריון. ציורים של דפנה ארמוני ובועז שרעבי לא עוררו עניין בקרב האספנים וחובבי האמנות, כמו גם עשרות ציורים של אמני קיבוצים. על פי ההסכם המוקדם אמורה הייתה "צוותא" לקבל % 70 מערך המכירה, ו-% 30 האמן, תורם העבודה.

 

משה טנא, מנכ"ל "צוותא", לא מגלה סימני ייאוש. "בתור מכירה פומבית ראשונה עברתי את המבחן", הוא אומר. "קיבלתי מחמאה על אופן ניהול המכירה, ובשבועיים האחרונים יש התעניינות בכמה ציורים, לרבות אלה של אמני קיבוץ. אולי נעשה מכירה נוספת של ציורים מעשי ידיהם של אמני קיבוצים שתרמו לנו, מתוך רצון לסייע לפעילות התיאטרון".

 

בשנת היובל לצוותא מקווים טנא וחברי ההנהלה לחסל את החוב שנוצר ולהמשיך להציג "תרבות אחרת" גם בחמישים השנים הבאות. הניסיון לגייס תרומות מקרנות ומפעלים - "נתקל בדלת חסומה", אומר טנא, ומוסיף: "תקווה לעתיד נותן הקשר שיצרנו עם תיאטרון 'הבימה', במסגרתו נקיים בחורף הקרוב כ-14 ערבים של שירי משוררים ופסטיבלי תיאטרון. קהל המנויים יקבל משהו חדש ומרענן, וגם אנחנו נצא מורווחים".

 


לרכישת מנוי ל"הקיבוץ" התקשרו 03-9309111 

 


מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים