מועמדות נוקד לתפקיד שרה: מעורפלת - ולוולה מטפל במפלגה בענייני הקיבוציםמועמדות נוקד לתפקיד שרה: מעורפלת

נחמן גלבוע


ולוולה זאב שור

ולוולה על דבריו של ליברמן: "מסוג הדברים שאתה צריך להיאבק בהם מבפנים, ולא להיות מחוץ לממשלה ולתת לו להשתולל"

 

ההודעה לתקשורת בדבר מועמדותו של איתן כבל לתפקיד שר המדע, התרבות והספורט, כאשר דני עטר מועמד להחליפו כמזכ"ל המפלגה, טרפה למחוז הקיבוצים את הקלפים. כזכור, העלה מזכיר התנועה הקיבוצית ויו"ר מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה, זאב (ולוולה) שור, בפני יו"ר המפלגה, עמיר פרץ, את דרישת המחוז למנות את ח"כ אורית נוקד לתפקיד שרת המדע, תרבות וספורט במקומו של השר לשעבר אופיר פינס. בינתיים אין לוולוולה בשורות חדשות בעניין הזה, אך מתשובתו ניתן להבין שנוקד עדיין נמצאת בתמונה. "הייתה לי פגישה טובה עם פרץ, אינני רוצה לפרט בינתיים אלא להדגיש שמה שחשוב עכשיו זה להעביר את תקציב המדינה, ואורית נוקד יוזמת שם דברים מאוד משמעותיים".

 

הפגישה בין ולוולה לעמיר פרץ נערכה בדיוק שבוע לאחר שמרכז המפלגה אישר את ישיבתה בממשלה עם אביגדור ליברמן בתמיכת המחוז, ובדיוק ביום שבו התפרסם הראיון שהעניק ליברמן לעיתון בריטי שבו חזר על דעותיו לגבי הוצאת המיעוט הערבי מתחומי מדינת ישראל. למרות זאת שור אינו מתחרט על התמיכה בהישארות מפלגת העבודה בממשלה אחת עם ליברמן. "אני נחרד מכל הכרזה שלו", הוא מציין, "הדברים הללו מזיקים לכל החברה הישראלית, ואני מאוד מקווה וגם יודע ששרי העבודה ייאבקו בהם. זה בדיוק מסוג הדברים שאתה צריך להיאבק בהם מבפנים, ולא להיות מחוץ לממשלה ולתת לו להשתולל".

 

מזכירת מחוז הקיבוצים חניק מרשק הגיבה על הידיעה בעניינו של השר כבל, כי "כל עוד מזכ"ל המפלגה לא הודיע על התפטרותו, לא מתקיים במפלגה שום דיון על הליך בחירות בנושא זה. ברגע שיעשה כן, מרכז המפלגה יאשרר את התקנון הקיים בעדכון המועדים המתחייבים, חברי המפלגה יוכלו להגיש את מועמדותם ויתקיימו בחירות. הגוף הבוחר הוא חברי מרכז העבודה. בהתאם להתפתחות הזו, בבוא העת, מחוז הקיבוצים ישקול אם הוא מציג מועמד מטעמו.

 

עוד דברים שעלו בפגישה בין ולוולה ובין עמיר פרץ, שבה השתתף בה גם עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות, יעקב בכר, היו השלמת המיגון בבתי הספר והמעבדות ב"עוטף עזה", וסוכם שבתקופה הקרובה יערוך שר הביטחון סיור באזור יחד עם מזכיר התנועה לבחינת המצב בנושא זה.

 

בתגובה להצעת שור לחייב בניית ממ"ד שעלותו עשרות אלפי שקלים רק במקרה של הרחבת דירה ב-30-25 מ"ר, לעומת החובה לעשות זאת כיום בכל הרחבה של דירת מגורים החל מ- 12 מ"ר, סוכם שח"כ נוקד תכין את ההצעה יחד עם המחלקה המשפטית של התנועה והשר פרץ יטפל בזה. נושא נוסף שעלה ועדיין לא מצא את פתרונו, הוא האנטנות של גל"צ שליד נען המסכנות את בריאות התושבים. "הסיכום בעניין הזה", אומר שור, "הוא שיוצאת פנייה להעביר את האנטנות לאתר של רשות השידור ביבנה. בנושא הזה כבר יש התחייבות קודמת של שר הביטחון, ועמיר הטיל על בכר לטפל בזה דחוף. הנושא כבר עלה ביום שני בפגישה בין השר איתן כבל, הממונה על רשות השידור, לבין מנכ"ל הרשות, מוטי שקלאר. בעניין אחר, דיווח שור לעמיר פרץ על פגישה בנושא התשתיות בקיבוצים שקיים עם שר האוצר, אברהם הירשזון, לפני שבוע, יחד עם שר החקלאות, שלום שמחון. בפגישה שהתקיימה לקראת בניית תקציב המדינה 2007 הוחלט ששר האוצר יקים ועדה מצומצמת של נציג משרד האוצר, נציג משרד החקלאות, נציג משרד ראש הממשלה ונציג התנועה הקיבוצית במטרה לקדם את הנושא. "ביקשתי מעמיר לעקוב גם אחרי זה", אמר ולוולה.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים