שור הצביע במרכז העבודה נגד פרישה ובעד ישיבה עם ליברמן בממשלהשור הצביע במרכז העבודה נגד פרישה

ובעד ישיבה עם ליברמן בממשלה

נחמן גלבוע


ביום ראשון אישר מרכז מפלגת העבודה את הישארותה של המפלגה בממשלה לאחר צירופה של "ישראל ביתנו", ובכך נסללה הדרך לצירופו של אביגדור ליברמן לממשלת ישראל. להצבעה הגלויה שאישרה את הצטרפות ברוב מוחלט, קדמו נאומים של שישה מצדדים בפרישה מהממשלה ושישה מתנגדים. בין המתנגדים לפרישה היו יצחק (בוז'י) הרצוג, יולי תמיר, בנימין (פואד) בן אליעזר, עמי איילון ומזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור.

 

"אני יכול לתת הרצאה שלמה, למה אני לא מוכן לשבת עם איווט ליברמן", אומר שור, "אבל השאלה היא מה האלטרנטיבה. ודאי שאנחנו לא רוצים את ליברמן בממשלה, אבל יותר מזה אנחנו לא רוצים שמחר הוא יהיה שר הביטחון, ותוקם ממשלה ימנית. אנחנו צריכים יציבות שלטונית. כשליברמן יהיה אחד מתוך 25 שרים נוכל להיאבק בו בתוך הממשלה. בימים שיש עוד מלחמה ביישובי עוטף עזה, וקיים הצורך לשקם את היישובים מהמלחמה בצפון, כשאנחנו עומדים לפני אישור תקציב המדינה, עלינו להקפיד על שלושה עקרונות מרכזיים יש לשמור על קווי היסוד של הממשלה, להשאיר את ערביי ישראל אזרחים שווי זכויות, ולפעול על פי דרכנו בנושא החברתי-כלכלי".

 

דברי ולוולה במרכז זכו לתשואות של רוב הנוכחים באולם, ובהודעת הסיכום למרכז צוין שיושב ראש המחוז עזר בניסוחה. ואכן, יש דמיון רב בין החלטות המחוז בשבוע שעבר להחלטת המפלגה בתחילת השבוע. לדברי שור, צירוף ליברמן לממשלה לא צריך להפריע לניסיונות לנהל שיחות שלום עם הפלשתינים ואולי גם עם הסורים, ולבצע מדיניות כלכלית-חברתית ברוח עקרונות מפלגת העבודה ולא עקרונות הכלכלה הימנית. "אני שמח שבמחוז זה עבר ברוב מוחלט מול מתנגד אחד, וגם במרכז זה עבר ברוב מוחץ".

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים