החברה להגנת הטבע תומכת בהקמת היישוב נורית למרגלות הגלבועהחברה להגנת הטבע תומכת בהקמת

היישוב נורית למרגלות הגלבוע

נחמן גלבוע


בימים אלו החל מסע השיווק ליישוב הקהילתי החדש, נורית, יישוב אקולוגי הנמצא בהקמה למרגלות הגלבוע. בעקבות פרסומי הקבוצה המקימה את היישוב, קבוצת "הלה - החופש לבחור", קבוצת חברות העוסקות בייזום ופיתוח פרויקטים בתחום הנדל"ן, הצטרפו כבר 80 משפחות לקבוצת המייסדים וההרשמה פתוחה. בימים אלו הסתיים שלב התכנון לשלב הראשון, ובקרוב תחל עבודת הפיתוח ושיווק המגרשים.

 

ייחודו של היישוב הקהילתי החדש הנמצא למרגלות הגלבוע, יהיה בכך שמעצם הגדרתו כיישוב אקולוגי ישולבו בו מרכיבי תיירות עם שמירה על הנוף והסביבה. מתוכננים בו גם שבילי אופניים ושבילי הליכה. היישוב ישתלב במועצה האזורית גלבוע, וראש המועצה, דני עטר, שיזם את הקמתו, כבר הבטיח להעניק לו את כל השירותים הנדרשים. למרות שהיישוב המתוכנן יהיה חדש ומודרני, הנקודה שבה יוקם כבר הייתה מיושבת בעבר. בתקופת הקמת המדינה היה במקום כפר עבודה שבו התגוררו אנשי העלייה השנייה, ולאחר מכן הוא שימש כבסיס לאימוני גדנ"ע.

 

ברכס הגלבוע היו אמורות לקום על פי התכנון מספר נקודות יישוב, לצד הקיבוצים הדתיים מעלה הגלבוע ומירב הקיימים בו. לאחרונה הגיעה תוכנית להקמת יישוב חדש, מיכל, בתחום המועצה האזורית בקעת בית שאן, לוועדת התכנון המחוזית, אך היא הוקפאה בשל התנגדות גורמי איכות הסביבה בראשות החברה להגנת הטבע שטענו שהיישוב החדש יפגע בטבע ובצמחייה נדירה כדוגמת אירוס הגלבוע. להקמת היישוב נורית השוכן למרגלות הגלבוע אין התנגדות, והוא אף מוצג כאלטרנטיבה להתיישבות בגלבוע על ידי החברה להגנת הטבע.  

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים