יחימוביץ: לנהל מאבק נגד הפרטת השירותים החברתייםיחימוביץ: לנהל מאבק נגד הפרטת השירותים החברתיים

נחמן גלבוע


התקציב כפי שאושר בממשלה נראה כאילו נתניהו עצמו כתב אותו, אמרה הח"כ בכנס צעירים בחממה בעין שמר

 

"מפלגת העבודה חייבת להציב לעצמה קווים אדומים במאבק על תקציב 2007 ולנהל מאבק נחוש נגד הכוונה להפריט שירותים חברתיים ולפגוע שוב בחלשים. תקציב 2007 כפי שאושר בממשלה וחוק ההסדרים הנלווה אליו - נראים כאילו בנימין נתניהו בכבודו ובעצמו כתב אותם. לא נשלחנו לכנסת ולממשלה כדי להמשיך את מדיניות נתניהו, ואני מתכוונת להיאבק בוועדת הכספים, יחד עם חברי, על כל סעיף שהוא זר לתפיסת עולמה של מפלגת העבודה. ישיבה בקואליציה היא לא מטרה אלא כלי למימוש אמונותינו. רוצים שנהיה שקטים ושלא נעשה גלים. אנחנו לא יכולים להרשות זאת לעצמנו".

 

כך אמרה ח"כ שלי יחימוביץ' לכשישים צעירים, רובם חברי קיבוצים, שהתכנסו ביום חמישי שעבר בחממה של אביטל גבע בעין שמר. האירוע אורגן בידי אגף המשימות של התנועה הקיבוצית וארגון "ישראל 2020", והוא עסק ביכולתם של צעירים ליצור מנהיגות חדשה ולהשפיע על סדר היום החברתי.

יחימוביץ' תקפה את דבריו של רה"מ אולמרט, "כי ראש ממשלה לא צריך אג'נדה, הוא צריך לנהל", ואמרה כי הדברים מבטאים תפיסת עולם פוסט-ציונית. "מדינה אינה חנות מכולת וגם לא קונצרן ענקי, והיא לא צריכה מנכ"ל, אלא מנהיג. רה"מ שלא צריך אג'נדה הוא רה"מ בלי ערכים, בלי אידיאלים, בלי סדר יום. זו תפיסת עולם הרואה במדינה ערוגת כסף ותו לא, ואנחנו חייבים להיאבק באובדן הערכים הזה".

 

בתשובה לשאלות שהוצגו בפניה, אמרה ח"כ יחימוביץ' כי היא מבינה את תחושת התסכול של הצעירים נוכח העדר מימושו של סדר יום כלכלי וחברתי סוציאל-דמוקרטי. "לשרי מפלגת העבודה יש כוונות טובות, אבל כדי לספק יום חינוך ארוך, מפעל הזנה, פנסיה לכל אדם - צריך תקציבים. ומי שקובע את סדר היום הכלכלי ולפיכך את כל חיינו הם לא השרים אלא הממונה על התקציבים באוצר קובי הבר, שיחד עם פקידיו כותב את התקציב, שאחר כך נכפה על השרים באיומי פירוק הממשלה. אסור לנו להשלים עם זה, אסור לנו להיבלע בתוך קדימה, זו התאבדות פוליטית".

 

יחימוביץ' גם קראה לצעירים ללכת בדרך דומה לזו שהיא הלכה בה. "אני קוראת לכם לקחת חלק פעיל בחיים הפוליטיים, ולא להסתפק בבימות רעיוניות. כדי לשנות את השיטה צריך להשתתף בה. בואו לפוליטיקה, לכו תעבדו בתקשורת, תחדרו אל מוקדי הכוח ושנו מבפנים".

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים