שור ונוקד נגד יציאת העבודה מהממשלהשור ונוקד נגד יציאת העבודה מהממשלה

נחמן גלבוע


נוקד עומדת על כך שישוקמו בתים ותשתיות בקיבוצים

כפי שנעשה בשכונת מצוקה בעיר

 

 

 

דיון בעמדת מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה בנושא הצטרפות מפלגת "ישראל ביתנו" לממשלה, התנהל השבוע. במפגש חברי המחוז בהשתתפותם של שר הביטחון ויושב ראש המפלגה עמיר פרץ, שרת החינוך יולי תמיר, שר החקלאות שלום שמחון, ח"כ אבישי ברוורמן וח"כ שלי יחימוביץ', התגבשה עמדת המחוז בנוגע להישארות מפלגת העבודה בממשלה לקראת מרכז המפלגה בנושא זה.

לדעתם של ראשי המחוז, ולוולה שור וח"כ אורית נוקד, צירופו של ליברמן לא צריך להביא ליציאת  מפלגת העבודה מהממשלה. לדברי שור, אם יקבל ליברמן את קווי היסוד של הממשלה בנושאים הכלכליים-חברתיים, יקבל את העובדה שערביי ישראל הם שווי זכויות, ויחזור בו מרעיון הטרנספר, אין סיבה לפסול ישיבה משותפת איתו. "ראינו אנשים שחזרו בהם מדעות קיצוניות", אמר שור. "הוויכוח שלי הוא רק על הדרך ולא ויכוח פרסונלי. צריך להציב קווים אדומים, ולבדוק אם ליברמן מקבל אותם". הטיעון של נוקד הוא שממשלה בלי העבודה תיטה ימינה מבחינה כלכלית וחברתית, לכן עדיף להישאר בה ולנסות להשפיע על מדיניותה.

 

בדיון דרש שור משרי הממשלה למצוא פתרון לבעיית חיוב תושבי הצפון לבנות ממ"ד על חשבונם, בכל מקרה שבו ירצו לשפץ את ביתם. "אם מדינת ישראל רוצה שהם יהיו ממוגנים", אמר שור, "היא צריכה לשלם עליהם או להסתפק בקיום מקלטים במרחקים סבירים. אי אפשר לדרוש מאנשים שרוצים לשפץ בית בסכום צנוע, להשקיע 50 אלף שקל בבניית ממ"ד. נוסף על כך, אנחנו דורשים שבנגב ובגליל לא יועלו מחירי הקרקע ותהיה בנייה תקציבית, ושכל גני הילדים והמעבדות בעוטף עזה ימוגנו בשנת התקציב הקרובה". לדברי שור, מדובר בנושאים קיומיים שיושב ראש המפלגה חייב להיאבק עליהם.

 

ח"כ אורית נוקד הודיעה בישיבה כי היא עומדת על כך שההסכמים הקואליציוניים יכובדו, שפיתוח הנגב והגליל יימשך כמתוכנן, וישוקמו בתים ותשתיות בקיבוצים כמו בשכונות.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים