סכסוך עבודה במשרד החקלאות - בעקבות התוכנית לפטר עובדים בשירות ההדרכה ובשירותים הווטרינרייםסכסוך עבודה במשרד החקלאות

יעקב לזר


הוועד הארצי של עובדי משרד החקלאות הכריז על סכסוך עבודה בעקבות התוכנית לפטר עובדים בשירות ההדרכה ובשירותים הווטרינרים. ההכרזה זכתה לאישור ההסתדרות הכללית ומשמעותה שלאחר חג הסוכות יוכלו העובדים לפתוח בעיצומים ואף להשבית באופן כולל את פעילות המשרד.

 

יו"ר הוועד הארצי של עובדי משרד החקלאות, רפי אליאסי, אמר שהנהלת משרד החקלאות מנהלת מו"מ מול משרד האוצר לגבי גורל מאות עובדים במשרד החקלאות, תוך התעלמות מוועד העובדים. "ניסינו לפנות ולהדבר אינספור פעמים, אבל נותרנו מחוץ למו"מ ואנחנו ניזונים מפירורי מידע ורכילויות שמגיעות אלינו. מדיניות ההנהלה דוחקת אותנו לפינה ולהפעלת צעדים קיצוניים שאיש אינו רוצה בהם".

 

אליאסי אמר שהשביתה יכולה לגרום לנזקים כבדים ליצור החקלאי בישראל, מכיוון שבלי אישור של עובדי השירותים להגנת הצומח או השירותים הווטרינרים, יצוא חקלאי לא יכול להישלח לחו"ל. גם יבוא בקר, חיטה וגרעינים מותנה בביצוע הביקורת.

 

העובדים מוחים על התוכניות לבצע קיצוצים ושינויים נרחבים במשרד החל משנת 2007, הכוללים פיטורי עשרות מדריכים בשירות ההדרכה עד כדי שליש ממצבת כוח האדם, ביטול השירותים הווטרינרים כיחידת סמך נפרדת, כולל פיטורי 40 עובדים, צמצום מספר המחוזות של המשרד והעסקת עובדים על בסיס זמני ועונתי במספר יחידות המשרד בצורה מתמשכת.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים