יש משכנתה מ"גרנות" - תשלובת גרנות תסייע לחברי קיבוץ לקבל משכנתה
יש משכנתה מ"גרנות"

נווית זומר, ידיעות אחרונות


תשלובת "גרנות" תסייע לחברי קיבוצים לקבל משכנתה לצורך הרחבה או בנייה בתחומי המשק המטרה: צמיחה דמוגרפית

 

תשלובת "גרנות", שבבעלותה 41 קיבוצים, תעניק ערבויות לבנקים למימון משכנתאות - לבנייה או להרחבה- של יחידות דיור לחברי קיבוצים ותיקים וחדשים. מדובר בקיבוצי התשלובת שעברו תהליך פרצלציה של הקרקע.

 

תשלובת גרנות היא אחד הארגונים הכלליים החזקים של התנועה הקיבוצית. איציק בדר (גבעת-חיים מאוחד), מנכ"ל גרנות ויוזם התוכנית, אומר כי הכוונה היא להעמיד מימון הדומה למשכנתה. "תיערך בדיקה מול כושר ההחזר של החבר, שכולל את הכנסתו החודשית או ביטחונות אחרים, כמו רכוש של משפחתו", אומר בדר. הגורם המממן יהיה הבנק, כאשר הבטוחות הן רכוש משפחה או אחר וכן ערבויות צד ג' שאינן מהקיבוץ (הורים, קרובי משפחה).גם הקיבוץ יידרש לתת ערבויות עבור החבר, ומעל לכל תיתן גרנות, תשלובת בעלת מפעלים ומניות ב"דור אלון", ערבות משלה.

 

איציק בדר: "אנחנו מוכנים לתת ערבות נוספת לבנק. אנחנו אומרים לבנק כי אם וכאשר לא יצליח לממש את הביטחונות ברמה של החבר וברמה של הקיבוץ, על הפער שיישאר אנחנו נכסה. הכוונה שלנו היא לעודד את הרחבת הקיבוצים ומספר החברים בהם. הפרויקט ייתן פתרון דיור ויאפשר מימון לבניית יחידות חדשות לחברים חדשים ולבנים חוזרים שרוצים להצטרף לקיבוצים, שלחלקם אין אמצעים לממן בנייה חדשה. הקיבוץ הוא מקום נהדר למי שרוצה לחיות ביישוב כפרי, ויש בו חיי קהילה ברמה גבוהה יותר מאשר במושבים".

 

במקביל ליוזמת הערבויות לבנייה, ממשיכים לגבש בגרנות את היוזמה לפעילות בנייה בקיבוצים, כפי שדווח לאחרונה בעיתון "הקיבוץ".


 מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים