משרד הביטחון נערך להפסקת הבריונות בעת מסיק הזיתים ביש"עמשרד הביטחון נערך להפסקת הבריונות

בעת מסיק הזיתים ביש"ע

נחמן גלבוע


"בעבר היה מסיק הזיתים של הפלשתינים מועד לפורענות מצד קיצונים יהודים", אומר עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות, יעקב בכר ממענית, "אבל השנה החליט שר הביטחון, עמיר פרץ, לשים סוף לתופעה הזאת. בישיבה שהתקיימה בשבוע שעבר במשרד הביטחון הטיל השר על פיקוד מרכז למפות את כל מוקדי החיכוך, ולהקצות למקומות האלו כוחות ומשאבים למניעת תופעות הבריונות. אף אחד לא מתכוון לעבור על התופעות האלו לסדר היום. לא עמיר פרץ ולא אני כעוזר השר".

 

לדברי בכר שהשתתף בישיבת ההכנה למסיק ביום חמישי שעבר, מתכוונים במשרד הביטחון להיות עם היד על הדופק בתקופה הזו. "מסיק הזיתים בצורה מלאה, תקינה ושקטה, הוא זכות אלמנטרית של הפלשתינים", אומר בכר, "ואנחנו מתכוונים להקצות את המשאבים ולעשות הכול על מנת שהוא יעבור בשלום, ויאפשר לאנשים האלו להתפרנס בכבוד ככל האפשר. העניין הזה מטופל על ידי שר הביטחון בדרגים הגבוהים ביותר. המסר הועבר. אלוף הפיקוד מודע לזה, מפקדי החטיבות מודעים לזה, וגם המשטרה מודעת לזה. השנה נעשה מאמץ עליון לקיים מסיק זיתים, ללא שום מעשה ונדליזם של יהודים. מי שיעסוק בוונדליזם, ייענש בכל חומרת הדין".

 

בכר מציין כי נושא ההגנה על מוסקי הזיתים זוכה לקדימות גבוהה בפיקוד המרכז ובמשטרה, ושר הביטחון מתכוון לעקוב אחריו ברמה יומיומית. על השאלה האם הנושא עלה על שולחנו של עמיר פרץ בזכות גורמים בתנועה הקיבוצית, עונה בכר כי מדובר במדיניות הנובעת מהשקפת עולמו של השר פרץ מזה שנים רבות. "השר לא הושפע בעניין הזה מאף אחד", מסכם בכר, "אפילו לא ממני".

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים