המחוז מצטרף לקולות הקוראים להקמת ועדת חקירה ממלכתיתהמחוז מצטרף לקולות הקוראים להקמת ועדת חקירה ממלכתית

נחמן גלבוע


חניק מרשק

מחוז הקיבוצים של מפלגת העבודה החליט להצטרף ביום חמישי האחרון, לקולות הקוראים להקמת ועדת חקירה ממלכתית למלחמת לבנון השנייה. בהחלטה שקיבלו חברי המחוז בדיון שנערך במסגרת סיור בקיבוצי הגליל העליון, נאמר כי המחוז רואה בוועדת חקירה ממלכתית את הדרך היחידה לחקירת מלחמת לבנון השנייה ולהפקת לקחים לעתיד, ורואה בהקמתה את הדרך היחידה לסיום המחלוקת הציבורית בנושא.

 

בעניין המאבקים הפנימיים שהחלו על תפקיד יו"ר המפלגה החליט המחוז להביע את תמיכתו בקיום בחירות דמוקרטיות לתפקיד יו"ר המפלגה, כפי שנקבע בחוקת המפלגה - עד מאי 2007. כמו כן קראו חברי המחוז למנהיגי המפלגה לפעול לחיזוק הממשלה, ויחד עם זאת לפעול לשינוי סדר העדיפות בתקציב המדינה ולהשקיע משאבים בפיתוח הגליל והנגב. בנוסף מצפים ראשי המחוז מהנהגת המפלגה לקיים דיאלוג פתוח בין כל חבריה, כדי לגבש יחד את דרכי פעולתה.

 

חברי מזכירות המחוז קראו לכל חברי הקיבוצים להתפקד למפלגת העבודה, כדי להגביר את כוחו של מחוז הקיבוצים לקראת הבחירות ליו"ר המפלגה ולמוסדותיה.

 

סיור המחוז נועד להביע הזדהות עם יישובי הצפון וללמוד את בעיותיהם, והוא נערך בחסות ראש המועצה האזורית גליל עליון, אהרון ולנסי. ביראון למדו החברים על שילוב הקיבוץ במלחמה מול המערכת הצבאית, ובמנרה הם שמעו על התמודדות הקיבוץ בהיבט הקהילתי-חברתי.

 

תמיכתו של יו"ר המחוז, ולוולה שור, בהקמת ועדת חקירה התפרסמה לראשונה בשבוע שעבר ב"הדף הירוק", עוד לפני החלטת הממשלה ביום ראשון האחרון על הקמת ועדת בדיקה בראשות השופט אליהו וינוגרד. שור משוכנע כי רק ועדת חקירה ממלכתית תסיים את הוויכוח הציבורי בנושא. הוא הבהיר כי בניגוד לפרסומים שונים בתקשורת, הוא תמך כל העת בהקמת ועדת חקירה ממלכתית, אבל סבר כי ההחלטה צריכה להתקבל במסגרת הפוליטית של מחוז הקיבוצים ולא כהחלטה תנועתית, וכך אכן עשה.

 

מזכירת המחוז, חניק מרשק, מסרה כי הסיור בצפון הוא חלק מחידוש הפעילות בשטח של מחוז הקיבוצים, המחדש בימים אלו את תנופת ההתפקדות למפלגה ונערך לקראת ההתמודדות על תפקיד היו"ר.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים