החצרהחצר

ורד דרורי


 

במחניים משחקים - כדורסל

ולא סתם כדורסל, אלא כדורסל נשים. טל זלץ (מחניים), בת 22 המיתמרת לגובה 1.79 ס"מ, הוחתמה בהקבוצה בהא הידיעה בתחום כדורסל הנשים, אנדה רמת השרון.

טל, סטודנטית שנה א' לביוטכנולוגיה באוניברסיטת בר אילן, שיחקה בעונות קודמות בבנות הרצליה-רעננה ובאליצור רמלה, אליה הגיעה ממכבי רמת חן. עד סיום לימודיה בתיכון בגליל, שיחקה בקבוצת הבוגרות של הפועל גליל עליון בליגת העל, שהתפרקה בשנת 2001.

 

מיד לאחר החתימה צוטטה טל: "אני יודעת שהצטרפתי למועדון הכי מקצועני ומסודר בכדורסל הנשים בישראל. אני יודעת שנכנסתי לעולם אחר. הדבר דורש ממני השקעה מקסימלית ואני בטוחה שאשתלב היטב". בהצלחה.

 

 

שיכורים ולא מיין. אולי מבירה?

הבר האירי טמפל בר ועמותת יצרני הבירה הביתית יזמו תחרות מבשלות בירה ביתיות בחסותם. מתוך כוונה לייסד מסורת של תחרות שנתית שתתקיים בחסות הטמפל-בר שבסינמה סיטי (צומת גלילות).

בתחרות הראשונה שהתקיימה ב-28 באוגוסט שמחתי לגלות שיש לנו נוכחות מרשימה גם בשטח

זה. שתי מבשלות בירה נחשבות מהתנועה הקיבוצית לוקחות חלק בתחרות. הראשונה שבהן היא

מבשלת הנגב - המייצרת את בירה בשור. הבירה מיוצרת במבשלה בקיבוץ אורים שבנגב על-ידי יוחאי קודלר, בעזרת ידע שרכש באלסקה ובמבשלות בוטיק נוספות בארה"ב.

כשבישל את הבירה באלסקה זכה יוחאי עם שותפיו לאכסניה באלסקה במקום הראשון בתחרות

אזורית שם. ומאז גם זכה במקום הראשון בקטגוריה לבירה כהה בתחרות הבירה של המרכז לבירה

ביתית 2006.

באותה תחרות את המקום הראשון קטפו צמד חברים מקבוצת שילר, אייל שור ואבי שלו, שאחראים

על מבשלת א.א - שילר'ס. עם תמיכה ועידוד של כל חברי הקבוצה, וקהל מעריצים הולך וגדל,

מעצבים לעצמם השילרים תדמית של מבשלה קטנה ואיכותית עם שאיפות גדולות. הם מייצרים בירות מיוחדות בסגנונות משתנים תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים ולא שגרתיים. ונוסף על זכייה זו הם זכו גם במקום השני בקטגוריות בירה בלגית ובירה כהה בתחרות הבירה של מועדון הבירה הישראלי 2006.

 

 

בוסל מדגניה עף וחתך את השמיים

מי היה יוסף בוסל מדגניה כמעט כולם יודעים, שמו ושמעו חצו את גבולות עמק הירדן בחייו ובמותו.

אך מה שלא ידענו - זה שכאשר נמצאו שלושה גוזלי בז יפי תואר וחדי מקור שנפלו כנראה מאחד

הדקלים בחצר הראשונים, החליטו להנציח את אותו בוסל, שהיה דרך אגב סבו של יוסי ורדי, בשמו

של אחד מהם. בוסל נמצא יחד עם שני אחיו וטופל על-ידי צוות פינת החי של דגניה. השניים האחרים לא שרדו ואילו הוא התגלה כבז עיקש שהפך לעלם חמוד נוצות.

עתה, נודע שהבז בוסל עף היום וחתך את השמיים.

 

 

צ'יקו הקוסם

אלון שוסטר (מפלסים), ראש המועצה האזורית שער הנגב, משתפך מדי שבוע בתכתובת שהוא שולח בתפוצת מייל לא קטנה.

השבוע מתאר שוסטר את פגישתו עם צ'יקו הגדול, מפקד אוגדת עזה החדש שבתעודת הזהות שלו מופיע השם משה תמיר. שוסטר המתאר את צ'יקו הנ"ל כ "חייל קשוח ובעל השקפת עולם מורכבת" ומציין גם שלבד מהרקורד הצבאי המרשים שלו, הוא מייחס חשיבות רבה לשמירת איכות חייהם של תושבי הנגב (כגון נסיון מהימנעות מהרעשות תותחים מיותרות). ולמדור לא נותר אלא להוסיף שהימנעות מהרעשות עשויה גם לשמור על איכות חייהם של כמה וכמה פלשתינים, שלא לדבר על שמירת חייהם.

 

 

מ"משקי" לנח"ל באהבה

עמי מגן, מרכז משקי הקיבוצים, העלה על נס את יוזמתם של העובדים והמנהלים להמיר את שווי השי המסורתי לראש השנה (כ-30,000 ש"ח) ובמקום לחלקו כמקובל לעובדים וללקוחות, חילקו אותו בין חיילי חטיבת הנח"ל השוהים עדיין בגבול הצפון. כמובן שהחיילים היו הרבה יותר ממאושרים על השי, שבואו נודה על האמת, אצל רובנו מבוזבז במלואו בכניסה הראשונה לסופר, בכלל בלי להרגיש.

 

חלוקים ולא על דעות

תתארו לכם את האידיליה של כ-250 חברי קיבוץ מופרט להלכה, יושבים להם בחוף חלוקים שבכנרת, עוטים חלוקי רחצה ובעיקר נהנים מיומיים של פינוק, אוכל כיד המלך, הפעלות וביחדנ'ס וכל זה...בחינם!

בערב שבת קידשו על החלה, הקבב והיין, ושרו עד השעות הקטנות. את כל היופי הזה ארגנו ביחד

אביגייל (רכזת הפרט) ביחד עם עוד טובים אחרים לטובת חברי קיבוצם אושה ולו רק על מנת לאושש את החברים מהתקופה הלא קלה שעברו. וכבר ציינו את העניין באחד המדורים הקודמים:

כנראה שצריך לעשות את כל הדרך עד השינוי כדי לחזור לביחד הבאמת כל כך נפלא הזה.

 

פינת המצווה הקטנה

והפעם על שירון קטן ומרהיב ביופיו שכולל בין שיריו את היפים והמקסימים בזמר העברי, וכולם מעוטרים בציורי ילדים אוטיסטים.

קניית השירון בעלות סימלית של 10 שקל היא תרומה פרופר לילדי אלו"ט (אגודה לילדים אוטיסטים). אז אם אתם עדיין מתלבטים מה לתת כשי סימלי לראש השנה... ניתן להשיג את השירונים אצל אבישג באלו"ט.

 

 

שיח לוחמים גרסת 2006

האם זה מקרי שדווקא אביטל גבע הוא שחבר ליואל מרשק ליום של שיח ודיון על המלחמה הזאת אצל אביטל בחממה בעין שמר? גבע, כזכור, היה בין משתתפי שיח לוחמים ההיסטורי.

 

 

שומר פעם שומר תמיד

זו כנראה הסיבה היחידה המסבירה את המראה שנראה בעת דיוני הקיבוץ הארצי על איחוד נכסי התנועות. היו שם כמה שמוצניקים ששפשפו את עיניהם למראה יענק'לה בכר (מענית) יו"ר חבצלת, ויועץ שר הביטחון פרץ, שמצא עצמו יושב בין החולצות הכחולות ומפגין ידידות מופלאה עם יניב שגיא (עין השופט).

בעבר התנצחו בכר ושגיא בעת שהאחרון מילא את תפקיד מזכ"ל השומר הצעיר.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים