שיח לוחמים, הדור הבא - החממה בעין-שמר תארח רב-שיח על המלחמה ביום ו' הקרוב
בחממה אצל אביטל

שיח לוחמים, הדור הבא

קרני עם-עד

 

החממה בעין-שמר תארח רב-שיח על המלחמה ותוצאותיה

גם אתם מוזמנים

 


מכתב שנשלח מאגף המשימות התנועתי למזכירי קיבוצים, למנהלי קהילה, לרכזי דור צעיר וועדות חיילים, מזמין את כל מי שנפשו חפצה להגיע ביום שישי הקרוב (1.9) לרב-שיח בעין-שמר, ב"חממת אביטל גבע" (בשעות 13:00-09:30). על סדר היום: "המלחמה ותוצאותיה! מה התגלה לנו? מה עושים?", ואת רב-השיח יפתחו חברים משדות הקרב בלבנון ובעורף.

 

ש: לוחמי התנועה הקיבוצית יוצאים לרחובות?

יואל מרשק: "אנחנו לא תנועה של מחאות והפגנות, נצעד ברחוב רק עם מסרים של עשייה ותרומה. אנחנו גם לא מרכיבי ממשלות ויוצרי קואליציות, שמשמען יותר מאבק איש ברעהו מאשר מאבק ביחד. את הערך המוסף שלנו, שבא מההתנדבות, המשימתיות והסולידאריות, נממש רק אם תיווצר תשתית של תחושות ודעות שתדרוש זאת. היכולת שלנו עכשיו היא לחשוב ביחד מה צריך לקרות כאן, על בסיס החודש האחרון. מאוד חשוב שבכל קיבוץ, בכל אזור ובתנועה הקיבוצית כולה יתקיימו פגישות, אפילו ללא ידיעה מלאה מה יוליד הדבר. העצמת הליך ההידברות בינינו לעת הזו תממש את עובדת היותנו תנועה המבקשת להשפיע מבפנים ומבחוץ".

 

אגף המשימות נרתם לסייע גם בארגון עצרת ההמונים הקוראת להשבת שלושת החיילים החטופים: גלעד שליט, אלדד רגב ואלדד גולדווסר, שתתקיים הערב (חמישי) בכיכר רבין בתל-אביב, וזאת בעקבות פניית משפחות החטופים, שביקשו את עזרת האגף.


 מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים