החצר - מעשיות מהקיבוציםהחצר

ורד דרורי


לעצב.. אין לו סוף

 

פורום המשפחות השכולות כולל משפחות ישראליות ופלשתיניות שחוות ביחד את הכאב היומיומי ואת ההתמודדות עם האובדן האישי-משפחתי, שיצר מעגל האלימות. הפורום קיים באחד מימי אוגוסט של טרום הפסקת האש מפגש נשים בכפר עזריה. למפגש הגיעו 17 נשים ישראליות ו-23 נשים פלשתיניות מאזור ג'נין. חלק מהנשים המשתתפות הן צעירות מאוד, בגילאי 20 ו-30.

הנשים קיימו מפגש הכרות, תיאום ציפיות להמשך ואף החליפו ביניהן מתנות. משקה ליטבק (נגבה), שלוקחת חלק פעיל בייזום וארגון המפגשים ציינה את החשיבות שבשמירת השיח בין הנשים. שיח שהוא חף מפוליטיקה. לבקשתה צירפתי את כתובת האתר לטובת אותן המשפחות שלצערנו חוות בזמן האחרון את חווית השכול ובתקווה שבזכות התמיכה יבוא ולו גם מזור קל למכאובם. אמן.

 

על האש במקום "אש אש אש"

 

הבוקרים מהגליל, הקאובויים הישראליים, בשיתוף מפעל "אדום-אדום" של תנובה, ערכו ארוחת בשרים גדולה על האש ללוחמים שיצאו מלבנון.

הארוחה התקיימה בשטחי הכינוס של צה"ל באזור מלכיה ויראון, בשערי היציאה מלבנון.

 

חזרה לשגרה ולפריזורה

 

שוקי זיקרי וצוות ספריו החליטו להמשיך ולפנק את תושבי קיבוצי הצפון.

בבית הספר הגבוה לאמנות ועיצוב השיער של שוקי זיקרי ישמחו על ההזדמנות להעניק ללא תמורה תספורת/פן וכוס קפה באווירה של יופי ושלווה.

לתיאום מראש והזמנת תור בטל: 03-5284391.

 

מי יבנה מסגד ברוחמה?

 

שחר גבאי מרוחמה וקבוצת חברים הציעו להנהלת הקהילה להקים בית כנסת בקיבוץ.

לא, אל דאגה, הוא לא חוזר בתשובה ובסך הכל הוא חושב שבית כנסת ישרה שמחה על היישוב – כך לפחות עפ"י דברי גיורא ברעם חבר הקיבוץ.

הנושא נשקל בכובד ראש והצליח אף להסעיר את הרוחות בקיבוץ, אך ההחלטה בסופו של דבר הייתה המלצה לקבוצת החברים לשכור על חשבונם חדר פנוי ולהפוך אותו לבית כנסת, כנסיה או מסגד כראות עיניהם, העיקר שלא ייעשה הדבר מטעם הממסד ברוחמה. הנושא עוד יעלה לשיחת קיבוץ - יהיה מעניין לעקוב אחרי תוצאותיו.

 

"כתר" על ראשה של נועם ורנר

 

נועה ורנר מקיבוץ רמות מנשה לקחה חלק בפרויקט ייחודי שבמסגרתו שוכנו 15 מעצבים צעירים מבתי הספר המובילים בישראל בווילה בהרצליה למשך שנה, ולא לצורכי תוכנית ריאליטי, אלא כדי להעשיר אותם בחממה ניסיונית ראשונה מסוגה בישראל שמקנה להם תואר שני בלימודי עיצוב תעשייתי. הוגה הפרויקט והמממן שלו הוא סמי סגול, הבעלים של כתר-פלסטיק, ונועה זכתה שם, מלבד בחוויה ייחודית ומיוחדת, גם לשבחים על כיסא פרי עמלה שכנראה יועבר לייצור בחברת כתר.

 

אחרית הימים: וגר ישראלי עם פלשתיני ואיראני

 

קצת באיחור-נתקלתי בסיפור מעניין על גילי ברקוביץ מאפיקים, שבשנים האחרונות שוהה באירלנד ופעיל בארגון נגד גזענות. בחודש יוני האחרון זכה גיל בפרס מטעם האו"ם וראש עיריית דבלין, על כך שהקים ליגת כדורגל הנקראת "ליגת העמים". הליגה מורכבת מיותר מ-20 קבוצות המונות מעל 500 שחקנים, ברובם מהגרים. כל קבוצה מייצגת מדינה. קבוצה מעניינת במיוחד היא זו המשותפת לישראל, פלסטין ו...איראן! גילי, השוהה באירלנד במסגרת עבודתו בחברת מיקרוסופט, פעיל בארגון זה בהתנדבות. בעקבות קבלת הפרס, הגיע לקיבוץ אפיקים צוות טלוויזיה שתיעד את הקיבוץ לתוכנית ששמה No place like home.

 

ערב חובק עולם

 

בתאריך 3.9.06 יתקיים ערב מיוחד במוזיאון ארץ ישראל בתל-אביב לגיוס תרומות למאבק להצלת חייו של עמית וילנר, מוותיקי המדריכים של החברה הגיאוגרפית, ומהידועים שבהם. עמית נאבק במחלת הסרטן והתקווה היחידה להצלתו היא טיפול חדשני בגרמניה. טובי המרצים הגיאוגרפים בארץ, כגון ספי בן-יוסף, גילי חסקין, הפרופ' משה אגמי ויעקב רז, ועוד רבים וטובים, יקיימו בערב זה מרתון של הרצאות מרתקות המלוות בסרטים, טעימות אקזוטיות ומכירה של חפצי אמנות. מומלץ.

 

התחייה

 

יוסי פאש התחתן ביום חמישי 17 באוגוסט 2006 ויום חתונתו נבחר להיות בדיוק שנתיים מאז שנפצע אנושות בראשו בעזה, בהיתקלות עם חמושים. פציעתו גרמה לדלקת חמורה והרופאים לא נתנו סיכוי רב לחייו. אבל הוריו והוא התעקשו וסופו של דבר שיוסי לא רק שחזר לתחייה אלא שאף מצא את תחיה, בחירת לבו, והרגע מתחת לחופה, מה יש להגיד, היה מלא אושר גדול.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים