הצלחה רבה לפסטיבל התנ"ך

יעקב לזר


פסטיבל התנ"ך הרביעי ב"יואב יהודה" הסתיים השבוע בהצלחה גדולה. על אף החששות מפני השפעת המלחמה בלבנון על הפסטיבל, הגיעו למעלה מ-10 אלפי מבקרים לאירועים השונים ואירועי השיא זכו להשתתפות גדולה במיוחד. "לעם ישראל לא היה מצב רוח לחגוג לשמוח, ודווקא התנ"ך יצר את החיבור שאיפשר לרבים להגיע", הסביר מנכ"ל עמותת התיירות "יואב יהודה", שלומי שקד (כפר מנחם).

 

ערב הפתיחה, מופע "תנ"ך שרים באהבה" באמפיתיאטרון הרומי בבית גוברין, משך אליו קהל מגוון, חילוניים ודתיים של כ-1,300 איש. המופע "נשים שרות קרליבך" שהוכן במיוחד לאירוע הזה, ריכז בעיקר ציבור דתי והפך להיות אחד הערבים היותר מרגשים בפסטיבל, ואילו לערב "שרים לשושנה דמרי" הגיעו בעיקר חילוניים. גם מופע הסיום "קולות מן השמיים", זמרים בליווי הפילהרמונית, זכה להצלחה גדולה. "זו הייתה חגיגה תרבותית, רוחנית, איכותית, שכולם יכלו ליהנות ממנה", אומר שקד.

 

ימי העיון שנערכים במסגרת הפסטיבל כבר הפכו לשם דבר, והיום כל הגופים הגדולים במדינה מבקשים להשתתף בו. השנה הצטרפה אליו אוניברסיטת בר אילן, שערכה יום עיון גדול מאוד ב"צפית" שבכפר מנחם.

 

הפסטיבל אירח תושבים רבים שבאו במיוחד מהצפון ומיישובי עוטף עזה, וכן רבים מתושבי הצפון ששהו כאורחים בקיבוצי האזור, שפתחו את שעריהם לרווחה לכל המעוניין. "האורחים מאוד שמחו ומאוד הודו לנו שקיימנו את האירוע הזה", אומר שקד. הוא מבקש לציין שתודה גדולה במיוחד מגיעה לראש המועצה, רני טריניין, "שלמרות החששות לקיים את הפסטיבל נוכח האירועים בצפון, ולמרות הסכנה שעלול להיגרם הפסד כספי גדול, הוא החליט לקיים את הפסטיבל בכל מחיר, והצליח".

 

"להנהלת הפסטיבל, למשרד התיירות ולמנהל התרבות, יש כוונה משותפת לפתח את האירוע לפסטיבל בינלאומי, שימשוך תיירים חובבי תנ"ך, ארכיאולוגיה וא"י מכל העולם", אומר טריניין.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים