החצר - לקט סיפורים מהתנועה הקיבוצית

החצר

ורד דרורי


נכנס יין קיבל פרס

 

"יקב הרי גליל", שבקיבוץ יראון, הציג דוכן מרשים ואלגנטי בתערוכה "ווינאקספו-ישראל 2006" בגני התערוכה בתל-אביב. זוהי התערוכה הבינלאומית הראשונה ליין שהתקיימה בישראל. בתערוכה השתתפו 30 יקבים ישראליים ושלושה יבואני יין. התקיימו טעימות ודיונים בנושאים מקצועיים כמו גידול גפנים, יצוא יין, מיתוג יין וכד'. בתערוכה ביקרו אלפי מבקרים מענף היין בארץ ובעולם והקהל הרחב. יינות יקב הרי גליל זכו בשני פרסים.

 

מישהו אמר קיבוץ געש בהקשר חיובי?

 

סיפורה של משפחת בז'ה האתיופית ששבעה מילדיהם נותרו יתומים לאחר שאבי המשפחה רצח את האם והתאבד, נגע ללבם של חברי קיבוץ געש שתרמו כל אחד לפי יכולתו מכספו וגם הרימו תרומת מצרכים שנאספו במרכולית. בימים אלו התבשרנו שילדי המשפחה מתארחים בימי הקיץ בקיבוץ בארות יצחק מתוך כוונה שאולי הם יתערו שם וימצא סוף טוב (עד כמה שכבר יכול להיות טוב) לסיפור.

 

ההם שבעד וההם שכנגד

 

והשבוע, עוד בטרם נעמדו משמרות "גוש שלום" בפתח משרד הביטחון על מנת למחות נגד התגובה הצבאית ברצועת עזה, התייצבו ונעמדו מולם חברי מועצה אזורית גלבוע ותושבי חלק מהישובים בגלבוע כדי להביע תמיכה בצעדו של השר עמיר פרץ, ידידו הקרוב של ראש המועצה דני עטר.

 

חרם חרם לעולם

 

ועוד מילה על גוש שלום. בכרוז שחולק לבאי בית התנועה הקיבוצית מפורסמת רשימה "שחורה" של מפעלים שאנשי הגוש מבקשים להחרים את תוצרתם מכיוון שהם מיוצרים ב"שטחים הכבושים". בין הקיבוצים המככבים בכרוז מופיעים מוצרי "אהבה", יקבי רמת הגולן, מי צורים, "פליק" אמגזית ועוד. איגוד התעשייה הקיבוצית, לטיפולכם.

 

מתינוק עף ליוצר בוגר

 

גבע אלון מקיבוץ מעברות הופיע כסולן בלהקת "פליינג בייבי", כגיטריסט של ארקדי דוכין ועוד. בימים אלו יוצא אלבומו הראשון, "Days of hunger", הכולל קטעים המושפעים מסגנונות שונים משנות ה-80 ,70 וה-90 ויחד עם זאת מחוברים לכאן ועכשיו. במקביל ליציאת הדיסק שזכה לביקורות מחמיאות, מופיע אלון ברחבי הארץ עם הזמרת מיקה שדה. מומלץ בחום.

 

בחורשים המוזות לא שותקות

 

פסטיבל במוזה התקיים בשבת בחום כבד בקיבוץ חורשים. מטרת הפסטיבל המוצהרת הייתה לאפשר לאמנים ולחובבים להכיר מקרוב דרכי ביטוי אמנותיות שונות ולשתף פעולה, בסביבת יצירה בטבע. האירוע כלל מופעי רחוב, מופעי מוזיקה ומפגשים בין תחומיים, במת אימפרוביזציה וסדנאות תיאטרון ותנועה בהשתתפות קהל, מתחם סדנאות מרכזי לסדנאות מוזיקה, מחול, תיאטרון ומה שביניהם, מתחם הגבעה לסדנאות שקטות באופי אינטימי, מתחם ביער במרחק הליכה ביער חורשים, מתחם ילדים שכלל סדנאות מרתקות להורים וילדים, ג'אגלינג, פיסול בעיסת ניר ועוד. במקום התקיימה תערוכה של איורי גוף של אמני גוף שונים.

 

פרס וולג'ין

 

תשעה סרטים ישראליים עלילתיים יתחרו בפסטיבל סרטי הקולנוע ה-23 בירושלים, שייפתח היום. בטקס הסיום של הפסטיבל, ב-15 ביולי, יוענק פרס וולג'ין לסרט העלילתי המצטיין.

והפאן הקיבוצי: דרור שאול ("מבצע סבתא") יציג את הסרט "אדמה משוגעת". עלילת הסרט מתרחשת בקיבוץ בשנות ה-70, כשברקע לתהליכי ההתבגרות של נער בן 12 מסופר על אמו חולת הנפש. נשמע מסקרן.

 

על שפת הנחל גרים ביחד

 

כמו בכל שנה הם מגיחים כדי למחזר את המסורת, לעבור לגור בתנאי שדאות לא פשוטים על גדות הבניאס ולעבוד בפרך עם יתושים ובחום מתיש על מסלולי האתגר והמחנה שיקלוט במהלך הקיץ את כל מחזורי התנועה של השמו"צ שיגיעו במסגרת הסמינר צופי והמד"צופי. בשבת האחרונה הם אפילו הזמינו את ההורים שחוו על בשרם את היתושים המלווים את המסלולים. חזק ואמץ.

 

זה לא קורה בשמיים אלא ממש בגליל

 

השבוע מתקיים פסטיבל "לא בשמיים 2006" בגליל העליון. הפסטיבל בארגון מחלקת התרבות של המועצה האזורית "גליל עליון" מהווה חגיגת לימוד יהודית ישראלית שמתקיימת באתרים שונים ברחבי הגליל. השנה יכלול הפסטיבל הרצאות מדהימות ומרתקות מפגשים עם אנשי רוח בנושאים מרתקים, מופעי מוזיקה ועוד.

אז לכל מי שמזדמן לאזור מומלץ. במסגרת אירועי התרבות יוקדש ערב לשירי רחל שפירא (שפיים), שכמו תמיד תעניק חוויה בפני עצמה המצדיקה נדידה צפונה, רב שיח בנושאי נשים עם שולמית אלוני וברור שתהיינה עוד הפתעות.אין אתר הקיבוצים אחראי לכתבות ולתגובות הקוראים
מסמכים חדשים במדור דעת אורחיםעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים