המחוז כבש את ההסתדרות הציונית - מירום גזבר הסוכנות, צחור יו"ר תנועת העבודה הציונית וברקוביץ יו"ר המשמרת

המחוז כבש את ההסתדרות הציונית

נחמן גלבוע


מירום גזבר הסוכנות, צחור יו"ר תנועת העבודה הציונית וברקוביץ יו"ר המשמרת הצעירה

 

"מחוז הקיבוצים ניצח בגדול" - כך הגיב יו"ר מחוז הקיבוצים בעבודה, ולוולה שור, עם היוודע תוצאות הבחירות הפנימיות שנערכו ביום ראשון לתפקידים בסוכנות ובתנועת העבודה הציונית. בבחירות שנערכו בירושלים בהשתתפות חברי לשכת מפלגת העבודה וצירי הוועידה מטעמה, נבחרו חגי מירום מיפעת כמועמד המפלגה לתפקיד גזבר הסוכנות, יגאל צחור מרביבים ליו"ר תנועת העבודה הציונית העולמית, וערן ברקוביץ מנערן ליו"ר המשמרת הצעירה של התנועה. מירום זכה ב-232 קולות, מול 140 שקיבל המתמודד מולו, משה כהן, גזבר מפלגת העבודה. מינויו של מירום צריך לעבור אישור סופי בוועדת הייעוץ וההסכמה של הנציגים האמריקנים בסוכנות, שהייתה אמורה להתקיים ביום שלישי האחרון לאחר סגירת העיתון. מירום זוכה לתמיכת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ויו"ר העבדוה ושר הביטחון, עמיר פרץ.

 

"אני שמח על הבחירה", אומר מירום, "היה פה מאמץ עצום מצד התנועה הקיבוצית בראשות ולוולה, והתייצבות מלאה של חברי התנועה בגוף הבוחר, שגם עזרו בהסברה ובשכנוע של צירים אחרים. היה פה בהחלט מבצע תנועתי כשסביב המתמודד מולי מתרכזים מורדי העבודה שרצו לפגוע בפרץ".

 

מירום, שפרש לפני שנים מחברות בכנסת ולאחר מכן ממפלגת העבודה לטובת מפלגת המרכז, חזר למפלגה בשנה האחרונה לפעילות לצד פרץ, אבל אינו חבר במוסדותיה. בשנים האחרונות עסק בעריכת דין ונכנס למשרד יהודה רווה ושות', והוא משמש גם כיו"ר קמ"ע וחברת פלגי מים בעמק יזרעאל. לדבריו, עוד לא ברור לו לגמרי אם ימלא את התפקיד באופן מלא לאחר שייבחר, או שיוכל להישאר בחלק מהגופים אותם הוא מנהל. את החפיפה הוא יעשה עם ידיד ותיק, הגזבר הנוכחי, ח"כ שי חרמש מכפר עזה, שדאג מעבר לקווי האויב במפלגת קדימה שהתפקיד יגיע לידי מירום.


ח"כ אורית נוקד

ניצחון נוסף נרשם ביום שני לזכותה של ח"כ אורית נוקד, שנבחרה בבחירות חשאיות בקרב חברי סיעת העבודה בכנסת כמועמדת הסיעה בוועדה למינוי שופטים. בנוקד תמכו 10 ח"כים מול 9 ח"כים שתמכו בח"כ דני יתום. בתחילה הגישו את מועמדותן לתפקיד גם ח"כ קולט אביטל וח"כ שלי יחימוביץ, אולם אביטל הנמנית על מורדי העבודה הסירה את מועמדותה על מנת להתכנס סביב יתום, ובתגובה הסירה יחימוביץ את מועמדותה וקראה לתמוך בנוקד בעלת הניסיון בתחום המשפטים. לאחר הבחירה בירכה נוקד על התוצאות וציינה שתמשיך לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם כלל חברי הסיעה. "צר לי שלהתמודדות יוחסו מאבקי כוחות פוליטיים וכיפופי ידיים. מבחינתי ההתמודדות הייתה עניינית ומקצועית ולא פוליטית", אמרה נוקד. המינוי צריך לעבור את אישור מליאת הכנסת.
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים