החצר

ורד דרורי


חמי סל

שורה ברזומה

 

משפט השבוע שייך, איך לא, לעניו מכולם, הלא הוא חמי סל, שבצניעות הייחודית שלו אמר לכתב מעריב: "בהפקה הזאת, גם אם הייתי צריך לנקות שירותים, רציתי לקחת חלק".

וכמובן שהוא התכוון למבצע הלוגיסטי הגדול והבכלל-לא-פשוט שהוא מנהל ביד רמה בימים אלה במאמץ לעבור את נחשול 50 אלף המשתתפים במופע של סולן הפינק פלויד רוג'ר ווטרס, שייערך הערב (יום ה') למרגלות נווה שלום.

 

קפה ו"מאפה"

 

ועידת מרצ העולמית אומנם התניידה בין שני לוקיישנים, האחד בירושלים והשני בליאונרדו, אבל את הדילים, הצעות הפשרה וה"שמוזינג" "אפו" חלק מהצירים דווקא בקפה "דובנוב 8" הסמוך, שהוכתר כבר מזמן כאתר פוליטי מובהק.

 

וברוח ספורטיבית

 

שלום לאיתן כבל. הלשינו לנו שאתה הצפנת עד לבית משפחת קמין בקיבוץ דפנה כדי לצפות באווירה אותנטית במשחק של ארגנטינה נגד סרביה. היה שווה הגול השישי?!

 

ארגנטינה-ברזיל

 

לא, זה עוד לא המשחק שסביר שכאשר יתרחש יגרום לפילוג מחודש בחלק מקיבוצי התנועה, בלי קשר לשאלה עד כמה הם שיתופיים.

הכוונה לאירוע תרבות מרתק שהתרחש לו בדרומה של ארץ הקאסמים, הלא היא שדרות. הפסטיבל שנערך השנה במתכונת מוגדלת ייחד שני ערבים להקרנות בקיבוצים: האחד בקיבוץ אור הנר, של סרטים מארגנטינה, והשני בקיבוץ ברור חיל, שאירח סרטים מברזיל.

"פסטיבל קולנוע דרום" מתקיים מזה כמה שנים. יוזם הפסטיבל, אבנר פיינגלר מברור חיל, שמנהל את הקולנוע במכללת ספיר, אמר: "הפסטיבל לא מנסה ליצור הסחת דעת מהמציאות או בריחה ממנה, אלא בוחר להתעמת אתה".

 

מתקפה "ירוקה" כהה

 

מתקפה ירוקה על הקיבוצים. המשרד לאיכות הסביבה מוליך מלחמה "ירוקה" על הקיבוצים כבר מזה זמן מה. רק שעכשיו מגמה זו קיבלה משנה תוקף כאשר קיבוץ נחשונים וקיבוץ כנרת נקנסו על "קייסים ירוקים" וגם התקנה להגביל את הרעש עלולה לגרום לעוד חזית מול המשרד.

 

הבז האדום והרוח הירוקה

 

תלמידי כיתות ה' בבית הספר "עומרים" בעין השופט ובבית הספר הממלכתי דתי "התקווה" שבמועצה האזורית מגידו, משתתפים בפרויקט מיוחד במינו בעולם, המתקיים בחסות חברת החשמל: פרויקט לשמירה על הבז האדום.

מצלמות מיוחדות שהותקנו בתיבות הקינון, משדרות תמונות לחדר המחשבים בבית הספר ומאפשרות לתלמידים חקר "בזמן אמת".

חנן ארז (הזורע) ראש המועצה, פורש את כנפיו הירוקות (פארק ומועצה ביוספרית) על הפרויקט והוא גאה בו עד מאוד. "שמירת הטבע בכלל והשמירה על הבזים האדומים בפרט", הם מהדברים החשובים במועצה שלנו, אמר לילדים האקולוגים הצומחים באורגניות ברחבי המועצה.

 

אילו ציפורים

 

מרכז הצפרות של כפר רופין התגייס לעזרה בהפקת חלק מסרט הולנדי בשם "מחברת שחורה" של הבמאי ההולנדי פול ון הובר.

הקיבוץ נרתם לגייס עשרות ניצבים בתפקידים שונים. האתר נבחר בזכות הנוף והמבנים הישנים שהיוו חלק מהתפאורה.

אין ספק שהיחס החם, קבלת הפנים והתמיכה הכללית שלה זכה הצוות, רשמו לזכות כפר רופין

"נקודה לבנה".

 

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים