אליק רון יתמודד על ראשות מ.א. עמק יזרעאל

נחמן גלבוע


ניצב (בדימוס) אלכסנדר (אליק) רון ממושב תל עדשים הודיע השבוע כי בכוונתו להתמודד על ראשות המועצה האזורית עמק יזרעאל. בשבוע שעבר אישרה הממשלה את מינויו של ראש המועצה הקודם, איתן ברושי מגבת, לתפקיד מנכ"ל משרד התרבות, המדע, הספורט וענייני ירושלים, והבחירות לראשות המועצה צריכות להתקיים תוך 60 יום מיום התפטרותו מראשות המועצה.

 

רון, שהיה קצין ביחידות מובחרות בצה"ל ובמשטרה, התפרסם בעיקר במהלך אירועי אוקטובר 2000, שבעקבותיהם קבעה ועדת אור כי נכשל בתפקידו כמפקד המחוז הצפוני של המשטרה ולא יוכל לשמש בתפקיד בתחום ביטחון הפנים. למרות התדמית הנצית שלו תמך בהמשך יוזמת ז'נבה ובתנועת "בית אחד" שקראה למתנחלים לחזור למדינת ישראל תמורת פיצוי. בבחירות האחרונות לכנסת היה רון במקום ה-9 ברשימת תפנית של עוזי דיין. אשתו ידועה כחברת מרצ.

 

בניגוד לראש המועצה היוצא הוא גם פעיל בחברה להגנת הטבע, ואף חתם על עצומה המתנגדת להקמת היישוב מיכל על הגלבוע.

 

את מקומו של ברושי ממלא כעת סגנו בשבע השנים האחרונות, אייל בצר, חבר נהלל וממשפחת מייסדי המושב הוותיק, שהודיע כבר על כוונתו להתמודד על ראשות המועצה. מועמד נוסף שהודיע על כוונה דומה הוא ירון אוחיון מהיישוב הקהילתי עדי. כפי הנראה לא יתייצבו בבחירות הקרובות מועמדים חברי קיבוצים, ותמיכת הקיבוצים תתחלק בין המועמדים השונים. לדברי בצר ההבדלים בין הקיבוצים למושבים קטנו, ומה שחשוב הוא הטיפול בנושאים המעסיקים את כל התושבים ובהם החקלאות, התעשייה, התיירות ואיכות הסביבה. בצר ציין את ח"כ לשעבר חגי מירום מיפעת כאחד מתומכיו, ומועמד אפשרי לעמוד בראש מטה הבחירות שלו.

 

מזכיר הקיבוץ הארצי לשעבר, פרויקה רוזן משריד, הודיע על תמיכתו באליק רון. לדבריו הוא התרשם מרון בפגישה שנערכה אתו בפרלמנט בעמק והתפלא לגלות את דעותיו היוניות כבר לפני הרבה שנים. כשהוא שאל אותו על הפער בין דעותיו לדימוי שלו, ענה רון שהבעיה שלו היא שהוא חייב לשמור על החוק ולכן הוא נתפס כשונא ערבים. רוזן אינו מתכוון למלא תפקיד רשמי במטה רון.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים