החצר

ורד דרורי


טוב אופן אחד ביד משניים במרפסת

 

אם באחד האמשים, בעודכם צועדים בשבילי הקיבוץ, חלף על פניכם נער על חד אופן, ולרגע חשבתם שהוא נמלט מאיזה סט של סרט או קרקס, סביר להניח שזה אחד מאותם נערים שנכנסו לטרנד החדש והפכו אותו לכלי הרכב האולטימטיבי שלהם ברחבי הקיבוץ.

 

דרור בהט ( 13.5) מקיבוץ בית אלפא אפילו יתגלגל עליו לאליפות העולם שתיערך בשוויץ בחודש יולי. בהט ועוד ארבעה נערים ונערות זכו להגיע להזדמנות הזו בעזרתו של רמי ינאי ממושב רוויה, המשלב את הוראת הרכיבה בחד אופן במקביל לעיסוקו ברפואה אלטרנטיבית.

 

החד אופן הוא ספורט המשלב מיומנות גבוהה של שליטה בגוף ושיווי משקל, יחד עם יצירתיות והנאה. בהט וחבריו משחקים כדורסל והוקי, ועוברים במסלולי סללום הכוללים סוגי קפיצות שונות ומכשולים. בחג שבועות האחרון הם הופיעו בחגיגות הקיבוץ.

 

במשפחת בהט הרכיבה על חד אופן איננה בבחינת "שיגעון חדש". לפני כ-30 שנה, עוזי, הסבא של דרור, בנה לבנו עידן במסגרית הקיבוץ חד אופן ועידן טוען שמאז הוא רוכב להנאתו... ושסביר להניח שהוא היה הראשון בארץ.

 

ענף ספורט זה יחסית צעיר בארץ ועדיין מאוד יקר מבחינת הציוד. ילדי החוג בגלבוע בהחלט נזקקים לספונסר, אז אם מישהו מוכן להרים את הכפפה - סליחה, הגלגל - הנה ההזדמנות.


חמי סל

חמי סל "עושה לביתו", ובאהבה גדולה

 

חג השבועות האחרון צויין בקיבוץ עין שמר, כיריית הפתיחה לחגיגות שנת ה-80 לקיבוץ. האירוע המדהים והמושקע שהופק (איך לא) על ידי חמי סל, כלל בנוסף למופע מרהיב בהשתתפות חברי הקיבוץ בכל הגילאים, וסרט על תולדות הקיבוץ וראשוני המתיישבים בו. מעדות אובייקטיבית נמסר שהוא התעלה על סרטים מסוגו.

 

אדום עולה בעמקים

 

מועדון הכדורגל של העמק חגג את עלייתו של הצבע האדום אל מרומי הגביע. המועדון קרוי על שם ארז אשכנזי ז"ל מקיבוץ רשפים שנפל לפני שלוש שנים (ב-27 ביוני) בפעולה צבאית של השייטת ברצועת עזה.

 

ארז ואביו ינון נחשבו, יחד עם חברים נוספים מאזור העמקים, לגרעין הקשה של האוהדים שנסעו מדי שבת למשחקי הקבוצה וליוו את הקבוצה גם בשנים שהיא לא כיכבה, בלשון המעטה, בליגה הבכירה. ביום השנה הראשון הקימה קבוצת הפועל ת"א מועדון כדורגל בקיבוץ מסילות וקראה אותו על שמו של ארז ז"ל.

 

עכשיו, עם זכיית הקבוצה בגביע המדינה, ארחו ינון אשכנזי וחבריו את חברי הקבוצה במסעדת ג'מילה בנעורה. יחד עם הגביע, כמובן...

 

"תנועת החיים" של השומר הצעיר: חיה בועטת ומתקנת

 

כ-300 חברי " תנועת החיים" של השומר הצעיר התכנסו בערב חג השבועות לארוחה חלבית בקיבוץ פלך שבגליל, לחגוג זו השנה השלישית את הצטרפות חברי המשלחת הנוכחית לתנועה.

 

למי שלא מעורה בז'רגון השומרי, "תנועת החיים" היא ניסיון מוצלח מאוד יחסית ליצור גרעיני משימה של בוגרים המתגוררות בקהילה. בחולון, לדוגמה, יש כרגע שלוש קבוצות כאלו, וקבוצות נוספות מתגוררות ביפו, הרצליה, כרמיאל, פרדס חנה ועין המפרץ. קבוצות נוספות נמצאות בפלך ובגבעת חביבה.

 

חברי התנועה הבוגרים שבחרו להמשיך לחיות במסגרות אלו מנסים לשלב פרנסה עם עבודה חינוכית, תרומה לקהילה ועבודה ערכית.

 

בשבועות, כללה התוכנית ארוחה חגיגית, ערב מושקע שהוכן על-ידי הבוגרים, ריקודים ותיקון ליל שבועות שנמשך בקבוצות כל הלילה, בנושא חוק וחברה, בהנחיית אודי תמיר מפלך.

 

למחרת, עם עיניים טרוטות והמון מוטיבציה לניצחון, נערכה תחרות הטלת ביצים מגובה רב (!), והיו גם סדנאות יצירה, קפוארה, אמנות ועוד.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים