גשר במזרח

קרני עם-עד


מפגשים למען דו-קיום בין קבוצת נשים מירדן ומקיבוצי העמק * מיזם של שלום חוצה גבולות

 

בשנים האחרונות מטפחת המועצה האזורית בקעת בית-שאן פרויקטים שונים המשותפים לתושבי האזור ולשכנים מירדן. בין השאר, מתקיימים ביקורים הדדיים של אנשי דת, קציני משטרה, משלחות מטעם בתי ספר ויוזמות כלכליות וחברתיות שונות, בשיתוף "ציונות 2000", מרכז פרס לשלום, קרנות ציבוריות שונות מארה"ב ומאירופה. גם בתחום החקלאי נוצר מיזם משותף, כאשר חקלאים ירדניים "אימצו" את רעיון ההדברה הביולוגית באמצעות תנשמות, בנוסח שדה-אליהו.

 

וזה לא הכול: ביום שישי האחרון שבו עשר נשים ישראליות מירדן, שם נפגשו עם נשים ירדניות מאירביד השכנה. היה זה אחד מסדרה של מפגשים, שכותרתם "נשים בונות גשר". מיכל וינברג (מסילות) היא אשת הקשר בין קבוצות הנשים, מטעם המועצה.

 

"דיברנו בינינו, כמו תמיד, על העצמה נשית, על הבעיות שלנו ושלהן", אומרת וינברג. "התקשורת בינינו אינה פשוטה, כי הן מתקשות באנגלית ואנחנו לא דוברות ערבית, אבל הרצון ושותפות הגורל מנצחים. יש הרבה מהמשותף בין נשות ההתיישבות ובית-שאן לבין הנשים הירדניות, אפילו בדברים הקטנים, היומיומיים. בפעם הקודמת, לדוגמה, הקדשנו את המפגש לנושא בריאות. הן ביקרו במרכז בריאות בבית-שאן, אנחנו נפגשנו בירדן עם רופאים וסטודנטיות לרפואה. בעתיד הקרוב אנחנו מתכננות צעדת נשים יהודיות וערביות, שבה ישתתפו גם נשים שיבואו מקליבלנד, ארה"ב. המעגל כולל מעט נשים, אבל עם הזמן אנחנו מקוות שהוא יתרחב".
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים