בכל זאת נתפקד - למפלגת העבודה, תשובה ליונתן אלתר מאשדות יעקב איחוד

בכל זאת נתפקד

שבולת שופט אדלמן, מזכירת מחוז הקיבוצים


שבולת שופט אדלמן

נכון, שוב לא קיבלנו את כל מה שרצינו ממפלגת "העבודה" * אז מה, זאת סיבה להתייאש? * להיפך!

 

קראתי וחזרתי וקראתי את לבטיו ואכזבותיו של יונתן אלתר בכל הנוגע למפקד החברים למפלגת העבודה ("לא מתפקד", הקיבוץ 18.5). הבנתי את הקושי שלו. הבנתי, אבל ממש לא הסכמתי. נכון, שוב לא קיבלנו את כל מה שרצינו. נכון, שוב הבטיח יו"ר המפלגה עמיר פרץ, וחזר והבטיח במהלך הקמפיין, כי יעלה את התנועה הקיבוצית לראש שמחתו (או לפחות קרוב לשם), ולא ממש קיים. נכון, שוב התוצאה הסופית היא שאין לנו שר או שרה בממשלה. אז מה, זאת סיבה להתייאש? להזכירך, יונתן, גם כשמפלגת העבודה הייתה בשלטון ממש, וראש הממשלה היה בן הקיבוץ אהוד ברק, לא היה לנו שר. אז מה, פרשנו? נכון, שוב התאכזבנו, אבל יש שורה של מינויים אחרים (שני מנכ"לי משרדים, ועוד ועוד).

 

השאלה היא האם אינך מבין (ואני יודעת שכן), שאין לנו את הלוקסוס הזה, לקחת פסק זמן? הרי מי כמוך יודע שפוליטיקה היא ריצה למרחקים ארוכים ומאבק מתמיד על עמדות השפעה, תקציבים, זכויות. האם אינך מבין, (ואני יודעת שכן) שזמן קצר לאחר סיום המפקד ייבחר מרכז חדש במפלגה, ומספר נציגינו בו ייקבע לפי מספר החברים והחברות שיתפקדו? זה לא חשוב?

 

בוא נניח לרגע שכולנו מצטרפים אליך ואומרים: נמאס לנו, שהמפלגה תחפש אותנו בסיבוב. נרגיש מה-זה גיבורים, הראינו להם שאנחנו לא פראיירים. יום אחר-כך מישהו יספור אותנו ממטר? ימנה שרים חברי קיבוץ? איזה מנוף נוכל להפעיל על שר זה או אחר כדי שייאבק עבור צרכים ואינטרסים קיומיים של חברי אשדות-יעקב ושער-הגולן ושל קיבוצי "עוטף עזה"? תאמין לי, יונתן, גם אני לא מאושרת מהמצב, אבל אני מקווה שכו-לם יבינו, גם בעזרתך, כי הדרך לשפר אותו אינה ישיבה בבית אלא תגובה הפוכה בדיוק - התפקדות למפלגה.
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים