חוג הנוער: גמר הגביע כמשל

סיון טל


לפני פתיחת המשחק: אווירה מדהימה, 80 אלף צופים ממלאים את האיצטדיון בפריז, כששחקני ברצלונה עולים למגרש אוהדיהם עושים תצוגה מדהימה שהוכנה מראש אשר יוצרות כתובות אנושיות ענקיות.

 

איזה כיף זה שהאצטדיון מלא, זה מראה שהאירוע מספיק חשוב לאנשים. לא צריך לעשות טלפונים להזכיר שיש פעולה בשעה שמונה או שיש לנו עבודה לעזור קצת בתרבות. כשהאירוע חשוב מספיק, אז אנשים באים. וכשמעט אנשים חושבים מראש על הפעילות ומכינים דברים, יוצאים דברים מדהימים. כך היה בל"ג בעומר. כמעט כולם הגיעו ל"מדורת השבט" שלנו, שאורגנה על ידי הנערים כשאני לא הייתי צריך להתערב בכלל.

 

דקה שלישית: תיירי הנרי מארסנל עושה צחוק מההגנה של ברצלונה, מגיע לבד מול השוער ומחמיץ.

 

וגם אם דברים לא תמיד הולכים כמו שאנחנו רוצים בדיוק, אם מישהו עובד קשה ומשקיע, את התוצאות רואים ומעריכים. אין אחד שלא התלהב מהנרי. הפעם זה לא נכנס, אולי בפעם הבאה זה ייכנס, ואולי לא, אבל מתישהו כן. ההשקעה משתלמת - גם אם לא בטווח המיידי.

 

דקה 17: טעות שיפוט. השוער של ארסנל מורחק ומשאיר את הקבוצה בעשרה שחקנים, שער חוקי של ברצלונה לא מאושר.

 

כל כך מוקדם ארסנל צריכה לשנות את תוכנית המשחק. כמה פעמים כבר התכוננו לערוך פעילות לנערים והגיעו רק חצי מהכמות. שינוי התוכנית ברגע האחרון תמיד יפגע באיכותה, לכן חשוב לקחת אחריות ולהגיע. גם אם מעצבנים אתכם, פוסלים שער חוקי, עושים משהו שאתם לא אוהבים, שלא מתאים לכם באותו רגע - לא מתייאשים, ממשיכים להתאמץ. ברצלונה תנצח בסופו של דבר.

 

דקה 37: בניגוד למהלך המשחק שהיה בשליטת ברצלונה - ארסנל עולה ל-1:0. הנרי, שקודם החמיץ, נותן מסירה גדולה ומבשל את הגול.

 

שוב - אין יאוש. הנרי, שקודם קרקס את ההגנה, בחר הפעם לשתף פעולה ולמסור וזה הצליח. כמו שנאמר ב"פרפר נחמד": "לעבוד לבד זה מאוד נחמד אבל לעבוד בשניים זה נחמד כפליים". אם יותר אנשים היו משתתפים בהכנה ובעזרה של כל פעילות, ההצלחה וההשתתפות היו מובטחות. גם אם אנחנו מעטים - העזרה תמיד מוכיחה את עצמה. אצלנו זה הוכיח עצמו במדורה הענקית של ל"ג בעומר ואת ההוכחה ההפוכה קיבלנו כשנקבעה פגישה לארגן פעילות לצעירים ואף אחד לא לקח אחריות על זה והכל התפקשש. למדנו משהו, גם אני למדתי - מי לוקח אחריות על הפעילות ליום חמישי?

 

דקות 70-45: ארסנל מבזבזת זמן על מנת לשמור על התוצאה.

 

הקהל משתעמם מהשגרה. אנחנו חייבים לחדש כל הזמן, לעשות דברים, להיות מעניינים. אחרת נשלם על זה ביוקר.

 

דקה 76: הנריק לארסון מוותר על הכדור ומשאיר לסמואל אטו, שמבקיע לשערו של השוער המחליף אלמונייה (השם אמיתי).

החוכמה היא לנצל את המומנטום של כל אחד מהאנשים, ולפעמים לוותר לטובת מישהו שנמצא בעמדה טובה ממך. לדעת לשתף את כל החברים זה משתלם גם לטווח הקצר וגם לטווח הארוך.

 

וצריך גם לדאוג למחליפים ברמה - כי לפעמים אלו שלוקחים אחריות לא יהיו בשטח (ראה דקה 17).

 

דקה 81: מהפך - 2:1 לברצלונה.

 

אחרי שלאורך שנה שלמה אנו עובדים קשה, יפה, ובעיקר ביחד, זה משתלם. הקבוצה שמשחקת יפה יותר מוכיחה את עצמה גם ברגעי הלחץ. הגביע הולך לברצלונה.

 

אחרי המשחק: שחקני ארסנל מתלוננים על השיפוט.

 

יכול להיות שהשיפוט היה חלש, אבל תלונות על אחרים במקום בדיקה מעמיקה של עצמנו לא תוביל לתיקון והתוצאות יישארו כמו שהן.

 

הערה אחרונה: האם מועדון הנעורים שלנו לא נראה לעתים בדיוק כמו המראה שלנו בטורניר הכדורגל?

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים