שי חרמש לכנסת

נחמן גלבוע 


ח"כ (!) שי חרמש

חבר הכנסת החדש מבטיח להביא נדוניה ראויה לתנועה הקיבוצית ולהתיישבות כולה

 

שי חרמש (כפר עזה), מספר 30 ברשימת קדימה לכנסת, האמין שיגיע לבית המחוקקים עוד בקדנציה הנוכחית. הוא רק לא שיער לעצמו באיזו מהירות זה יקרה. הטלפון מראש הממשלה תפס אותו ביום ראשון בערב, בתום טקס הענקת מלגות לסטודנטים של מכללת ספיר. "אני רוצה לברך אותך", אמר לו אהוד אולמרט. "אוריאל רייכמן הודיע לי שהוא מתפטר מהכנסת, ואנחנו מחכים לך שם". "הוא ביקש ממני בשלב הזה לא לספר לאף אחד מלבד לאשתי", משחזר חרמש, "ותוך כדי שיחה הוא אמר לי: 'בסדר, אתה יכול לספר לכולם, זה כבר מופיע באינטרנט'".

 

ביום שני הוצף ביתו של חרמש בפרחים ובמברכים. בין המברכים מונה חרמש את דוד קורן מגשר הזיו, מוקי צור, וולוולה מצד אחד, ואת הרב עובדיה יוסף ואלי ישי מצד שני. אריה דרעי עוד לא התקשר. רייכמן היה אמור להפקיד את מכתב ההתפטרות השבוע, והשבעת חרמש כחבר כנסת תתקיים כנראה ביום שני הבא.

 

בינתיים מבטיח חרמש להביא נדוניה ראויה לתנועה הקיבוצית ולכלל ההתיישבות. ביום שני נפגש מטה ההתיישבות של קדימה עם ראש הממשלה בפועל, אהוד אולמרט, והציג בפניו את תוצאות הבחירות בהתיישבות המסתכמות בלמעלה מ-59 אלף קולות. "אהוד התעניין מה קרה בעין חרוד, הקיבוץ של סבא חיים", אומר חרמש, "ומה במושב אמציה, שאביו בנה כשעבד במחלקה להתיישבות".

 

השיחה עם אולמרט התקיימה זמן קצר לאחר שסיכם עם פרץ שלא יהיו סגני שרים, כך שהוא כבר הודיע לחרמש שלמרות ההישג, לא יהיה לו תפקיד של סגן שר. בהמשך הפגישה הזכיר אולמרט את מעורבותו האישית בוועדת הסיווג וב-979 והבטיח שגם הוא וגם שר האוצר בממשלתו ידאגו לנושא ההתיישבות והחקלאות.

 

לדברי חרמש, ציין אולמרט בפני הנוכחים כי שלום שמחון הוא ידיד אישי שלו, ומינויו לשר החקלאות יסייע הן למושבים והן לקיבוצים. "הוא הזכיר את הראיון הבלעדי ל'הדף הירוק'", מוסיף חרמש, "ואמר שהוא מתכוון לקיים את כל מה שהוא התחייב לו באותו ראיון. הייתה לו התרגשות אדירה מתוצאות הבחירות בהתיישבות, משום שהוא ראה בזה הצבעה איכותית ואידיאולוגית מאוד משמעותית". בקדימה מתכוונים להקים לאחר השבעת הממשלה מחוז התיישבות, שיאגד את הקיבוצים, המושבים והמושבות.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים