יש עוד כיסא | נפתחה התמודדות על תפקיד מזכיר/ת מחוז הקיבוצים

יש עוד כיסא

קרני עם-עד

 

נפתחה המערכה על תפקיד מזכיר/ת מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה * בעקבות כוונתה של שבולת שופט-אדלמן (ראש-הנקרה) לצאת לשליחות בחו"ל * פוליטיקה תנועתית


שבולת שופט אדלמן

שבולת שופט-אדלמן (ראש-הנקרה), מזכירת מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה ויו"ר הוועדה הפוליטית של התק"ם, מתעתדת לצאת לשליחות מטעם הסוכנות. תאריך היציאה עדיין לא סגור והוא תלוי במבדקים שעליה לעבור, ובגורמים נוספים. בעוד שבולת עצמה עדיין אינה יכולה לנקוב בתאריך פרישתה מהתפקיד, וממילא אינה מתחייבת לכך שתפקיד השליחה כבר מובטח לה - מבקשים גורמים שונים בתק"ם לפתוח בהליך בחירות לתפקיד מזכיר/ת המחוז הפוליטי. חלקם עושים זאת באופן חשאי, תוך התייעצויות עם מקורבים וגורמים משפיעים במערכת, ויש גם אחרים - כדוגמת דוד דרומלביץ' (רמת-רחל), שפותח בקמפיין מתוקשר לקידום מועמדותו האפשרית לתפקיד. "אני מאחל לשבולת שופט-אדלמן הצלחה בשליחות הציונית בחו"ל אליה נבחרה ותצא בקרוב", כותב דרומלביץ' בהודעה לעיתונות. "אני קורא לארגן לאלתר הליך בחירת מזכיר/ת מחוז. יש לכנס את מזכירות המחוז ולאשר תקנון ולוח זמנים, כדי שחברינו יוכלו להיערך לבחירות. בכל מקרה, בישיבה הקרובה של מזכירות המחוז אני מתכוון להציג בפני החברים תוכנית מפורטת לשיקום מחוז הקיבוצים ולהרחבת מעגל החברים והפעילויות..."

 

דרולמביץ' עדיין לא מאשר רשמית כי יתמודד על התפקיד המתפנה, אך הוא תוקף את מצב אי-הוודאות באשר לתוכניותיה של שופט-אדלמן. "אי אפשר למלא את התפקיד המחייב הזה על תנאי, ובכפוף להחלטה של גורמים שונים מחוץ למערכת. לפנינו מפקד קשה, יש להיאבק על מקומו של המחוז במפלגה, ושום דבר לא צריך להיות תלוי ומותנה בתאריך הסיום של שבולת".

 

חניק מרשק, הרכזת הארגונית "המיתולוגית" של מחוז הקיבוצים, משמשת בימים אלה כיועצת פוליטית של פרופ' אבישי ברוורמן, ותמשיך לעבוד לצדו רק אם יקבל תפקיד של שר או סגן שר בממשלה. גם היא, באופן טבעי, תהיה מועמדת לתפקיד - אבל לא לפני שתדע במה מדובר. "אני צריכה לשקול ברצינות אם להתמודד בבוא הזמן על התפקיד", אומרת מרשק, "וחשוב לי לדעת קודם לכן כיצד ייראה מבנה המחוז והאם לצדו תמשיך לפעול גם הוועדה הפוליטית, שבשנה האחרונה כמעט שלא תפקדה". חניק מרשק רומזת לשמועות שנפוצו לאחרונה בקרב גורמים פוליטיים בתנועה, לפיהן מתכוון מזכיר התנועה זאב (ולוולה) שור, המכהן גם כיו"ר המחוז, לבטל או לקצץ את תפקיד מזכיר/ת המחוז ואולי גם למלא את התפקיד הזה בעצמו.

 

ולוולה מזים את השמועות: "אני לא מדבר ברגע זה על המתכונת של תפקיד מזכיר המחוז. נוכל לעשות זאת רק לאחר תום המפקד והרכבת הממשלה. בכל מקרה לא צריך לבטל אותו, אבל יש בהחלט מקום לשקול אם יש לקצץ במשרה וכיצד לתקצב אותה. אם מפקד החברים יצליח, והממשלה תתפקד, נכון יהיה למנות אדם במשרה חלקית. אם הזעזועים וחוסר הוודאות ימשכו, יש לשמר את התפקיד במתכונת הנוכחית ואולי אף להוסיף עזרה של פעיל בחצי משרה. אני, בכל מקרה, לא מתכוון למלא גם את התפקיד הזה בנוסף לעיסוקיי האחרים".

 

שבולת שופט-אדלמן העדיפה לא להגיב על הדברים. במזכירות המחוז הקרובה, שתתקיים יום לפני ליל-הסדר, היא אמורה למסור הודעה לחברים.
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים