מה הם מצביעים?

יבל ברקאי

 

מה חושבים החברים רגע לפני הקלפי * סקר רחוב (קיבוצי)


מוטקה לינוונד (רשפים, אח של דב ליאור, הרב של קריית-ארבע): "חצי קיבוץ אצלנו מתלבט בין 20 המפלגות שיש בשוק. למרצ אני בטוח שלא אצביע. אולי לעבודה. תלוי מה יקרה בינתיים עם הערבים".

 

אריה בדי (רשפים, גם הוא אח של הרב דב ליאור): "אני מאז ומתמיד מפלגת העבודה".

 

פנינה פרץ-יסעור (רביבים, אחות של עמיר פרץ): "אצלנו השבטיות עובדת. לדעתי מצביעי קדימה טועים ובראשם שמוליק ריפמן, חברי הטוב וחבר קיבוצי".

 

חגי בן גוריון (בית-השיטה, סבא שלו היה אח של דוד בן גוריון): "למרות לחצים כבירים של סניף קדימה בבית-השיטה, שאומרים לי 'גם בן גוריון הקים את רפ"י - אני אצביע לעבודה. חשוב שיהיה איזון".

 

אורי אדיב (גן-שמואל, אבא של אודי אדיב): "אצביע למרצ אם לא אשנה את דעתי ואולי אצביע אפילו שמאלה ממרצ".

 

מרים יחיאלי (ניר-דוד, דודה של עליזה אולמרט): "אני לא מתביישת בדעות שלי. תמיד הייתי שמאל וגם הפעם אצביע מרצ. ולאולמרט - בהצלחה".

 

ברוך פיין (מעגן-מיכאל, אח של אפי איתם): "אצביע לאיחוד הלאומי, כי הם מבינים מה הם רוצים. להיות עם חופשי בארצנו. חופשי מהערבים".

 

חנינה קרקעי (עין-גדי, גיסה של הרב כדורי ז"ל): "אני בהתלבטות וכנראה שאחליט רק ברגע האחרון. אם שרון היה מנהיג את קדימה, אין לי ספק שהייתי מצביעה עבורו. בעבודה יש צוות נהדר אבל יש לי בעיה עם פרץ ולא בגלל מוצאו העדתי. אני לא רואה בו את נציגי בעולם".

 

חנה ריבלין (גשר, אחות של חיים גורי): "כמובן, עבודה, ואין לי התלבטות. שמעתי את עמיר כבר לפני שנה והוא קנה את לבי. הרגשתי משהו רענן שמזמן לא היה. כבר דורות לא הייתה לעבודה נבחרת כזאת מצוינת, בכל תחום שרק תרצה".

 

רחל ונועם יחיאלי (אילון, נועם הוא בן-דוד של עליזה אולמרט): "אני מתלבטת בין תפנית של עוזי דיין ובין מרצ. נועם יצביע מרצ. אנחנו גאים בעליזה אולמרט".

 

שמעת קסטריאנו (להבות-הבשן, אחות של האלוף (מיל') עמירם לוין): "נטיית לבי היא שמאלה, אבל אני לא מתחייבת לאיזו מפלגה במדויק אצביע. יש עוד זמן להחליט".

 

לושק גרול (מרחביה, חתן של מאיר יערי): "אני איש מפ"ם כל השנים וגם הפעם אצביע למרצ, על-אף שיש לי פקפוק אחד. אני לא מרוצה ממי שעומד בראש, מיוסי ביילין. הוא מדבר בעיקר על מדיניות חוץ ולא על עניינים חברתיים-כלכליים. הייתי ונשארתי מרקסיסט. אני מעדיף שג'ומס יעמוד בראש או רן כהן".

 

חנה שושן (געש, בת של יעקב חזן): "אני לא אומרת את דעותי או למי אצביע".

 

רות ציון (רשפים, בת של יעקב חזן): "ההתלבטות לא פשוטה. ייתכן שאצביע למרצ וייתכן שברגע האחרון לעבודה. השאלה היא כמה מרצ יכולה, בגודלה, להשפיע".
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים