זכיתי, זכינו

שירה חיים

 

חברינו זוכים בתחרות צילומי החקלאות * "רפת רן" (שותפות קיבוצית) זוכה בפרס מחלבת יטבתה-שטראוס * מכון החגים הקיבוצי זוכה לחיזוק * והתזמורת הקיבוצית זוכה להוקרה והכנסה * לקט זכיות


הצילום הזוכה בתחרות קנט

זום לחקלאות תחרות "צילומי חקלאות בנוף הישראלי", שארגנה קנט (קרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות), הגיעה לסיומה. ההכרזה על התמונות הזוכות נעשתה במהלך הכנס השנתי של קנט, שהשנה עסק בניהול צוות עובדים מנצח בחקלאות, ובו השתתפו מאות חקלאים. התמונות עצמן נבחרו בעזרת עשרות אלפי גולשים באתר קנט, שהצביעו על עשרים המתמודדים. במקום הראשון זכתה "הזריחה בטיפה", שצילם גיל הכט ממושב בית-יתיר, והוא זכה במחשב נייד יוקרתי. התמונה "חסידות בשקיעה על מתקן ממטרות" זכתה במקום השני והניבה לבעליה, עמוס גל מאשדות-יעקב איחוד, מצלמה דיגיטאלית יוקרתית. במקום השלישי - זכה במדפסת איכותית דני זריהן מדגניה ב', על תמונתו "טרקטור ברמה".

 

ניגון הוקרה התזמורת הקאמרית הקיבוצית חגגה השבוע את ערב הגאלה השנתי שלה בהיכל לאמנויות הבמה בהרצליה. כ-600 איש הגיעו מכל רחבי הארץ והביעו בכך את הוקרתם לתזמורת היחידה המקדישה את פעילותה ומשאביה להבאת מוזיקה איכותית לכל פינה בישראל. באי הקונצרט, ששילמו לא פחות מ-500 ש"ח(!) לכרטיס, נהנו מאירוע יוקרתי, שהבליט את הערך האיכותי הייחודי של התזמורת בנוף התרבותי בארץ, והסב גאווה וכבוד לנציגי המגזר הקיבוצי שהיו שם. הכנסות הערב יוקדשו כולן למימון פעילות התזמורת בפריפריה.

 

תרומה תרבותית בשבוע שעבר נחתם חוזה התקשרות בין משפחת מוזס לבין ברית התנועה הקיבוצית. במסגרת ההסכם תתרום המשפחה כל שנה סכום שבין חצי מיליון ל-750 אלף ש"ח למכון החגים הקיבוצי, שיטים, הממוקם בבית-השיטה. התרומה מיועדת להעצמת הפעילות במכון ולהפצתה ברחבי החברה הישראלית.

 

בטקס חגיגי, שהתקיים בבית התנועה, סיפר זאב מוזס כי למשפחתו קשר אמיץ ארוך ימים עם התנועה הקיבוצית. אביו, שהיה ממקימי מעוז-חיים שבעמק בית שאן, ראה עצמו כסוציאליסט גם לאחר שעזב את הקיבוץ. לדבריו, כעת, כהוקרה לאביו, הוא מבקש להמשיך לממש את חזונו ולחזק את התרבות הקיבוצית הייחודית על-ידי סיוע בהנחלת מאפייני התרבות הקיבוצית בקרב החברה הישראלית.

 

זאב (ולוולה) שור, מזכיר התנועה, אמר כי חוזה ההתקשרות הוא צעד משמעותי שיעזור להמשיך לקיים את המכון ופעילותו הייחודית. חידוש נוסף הוא כניסתם של מדריכים ממחנות העולים להדרכה במכון ובפעילויותיו.

 

חלב מנצח בכנס רב-משתתפים של יצרני החלב במחלבת יטבתה-שטראוס, שהתקיים השבוע ברביבים, זכתה "רפת רן" בפרס הרפת המצטיינת של המחלבה לשנת 2005. רפת רן היא שותפות של הקיבוצים ניר-אליהו, כפר-עזה ורביבים. מחלבת יטבתה מציינת עוד שנה טובה של צמיחה וגידול בשיווק ובמכירות, ואת הפרסים המיוחדים היא מעניקה עבור איכות גבוהה של החלב המסופק למחלבה, המייצרת בעיקר משקאות חלב.
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים