משקי קצר

אריק בשן


חשמל מגז

 

עוד לפני אשפוזו הספיק ראש הממשלה אריק שרון, כממלא מקום שר התשתיות, לחתום על רישיון לייצור חשמל לדליה אנרגיות, חברה בשליטה משותפת (%50 כל-אחת) של משקי הקיבוצים ושל חירם אפסילון, בבעלות איש העסקים שייקה לנדאו. תחנת הכוח תוקם בסמוך למעיין-צבי ותייצר חשמל מגז טבעי בהספק של עד 800 מגוואט. היקף ההשקעה מוערך בכ-220 מיליון דולר, והקמת התחנה צפויה להסתיים עד סוף שנת 2007. היא תספק חשמל למפעלים קיבוציים ואחרים, וכן לצרכנים גדולים.

 

בעד החלב

 

אחרי שהמתנגדים להפרטת תנובה כיסו עמודים שלמים בתקשורת הכתובה, הגיע תורם של המחייבים, ביניהם קבוצה של 20 מושבים שהודיעה על הקמת ועד פעולה לזירוז ההליכים להפרטה. אנשי הוועד כבר נפגשו עם ראשי תנובה, והם סבורים כי בפעולת המתנגדים יש משום נזק אדיר לעשרות אלפי חברי קיבוצים ומושבים שאינם יכולים לממש אחזקותיהם בתנובה, המהוות עבורם מקור לפנסיה. כנראה ימשיך "להיות שמח" באגף החלב.

 

בעד הבשר

 

מועצת החלב הפיקה אוגדן מהודר, ובו חומרים ומידע על כל היבטי הגידול, הייצור והשיווק של בשר-בקר טרי בישראל, ועל הנעשה בענף זה באזורים אחרים של העולם. לאוגדן מצורפת חוברת הכוללת נתונים מעודכנים על ייצור וצריכת בשר, מאפייני השוק בארץ ובעולם, סקירת גזעי בקר נפוצים ועוד. בעתיד יצורפו לאוגדן חומרים נוספים בתחומי התזונה, התקנים והחקיקה, והטיפול בבשר.

 

הימורים להשכרה

 

אחד מחדרי האורחן המושכרים של נגבה הפך, שלא בטובת המקום, לזירה בה התקיימה, על-פי החשד, פעילות הימורים לא חוקית. בקיבוץ ידעו ודיווחו על כך למשטרה כבר לפני כחודשיים, אלא שזו ביקשה להימנע מפעולה מיידית בכוונה לתפוס את המשחקים "על חם". אמיר פרכטמן, מרכז המשק של נגבה, הסביר לחברים כי השכרת הדירות חשובה מאוד לכלכלת נגבה וכי הקיבוץ מפיק עתה את הלקחים מהמקרה ומשפר את הבדיקות לתושבים שבאים להתגורר בו.

 

שעון לנהג

 

אחרי צה"ל, טייסי חיל האוויר, שייטת 13 וסיירות עילית, ייהנו גם נהגי חברת דן משעון יוקרתי של עדי, יבנה. מנהלי חברת התחבורה החליטו לחלק, כמתנה לימי ההולדת של החברים השנה, שעון מהודר. בסך הכול הוזמנו ממפעל עדי, שהוא הגדול בישראל בתחום זה - כ-4,000 שעונים, בעלות של כ-250 ש"ח לכל יחידה, ובסך הכול קרוב למיליון ש"ח. השעונים עשויים מפלדת אל-חלד, אטומים למים עד עומק 50 מטרים, מעוצבים קלאסית עם צמיד תואם, מנגנון קוורץ יפני ורצועה מפלדת אל-חלד (גברים) או עור (נשים). כל שעון ישא את לוגו "דן" חרוט על האבזם. מתנה נאה.

 

רוטציה:

 

יונתן מלמד (62, רמת-יוחנן) מונה ליו"ר דירקטוריון גולן מוצרי פלסטיק, חברה ציבורית בשליטת שער-הגולן. מאחורי מלמד, המחליף בתפקיד זה את שאול אשכנזי (מעגן-מיכאל), שורה ארוכה של תפקידים, ביניהם מנכ"ל פלר"ם בקיבוצו, מנכ"ל מילואות, המפעלים האזוריים של הגליל המערבי, ומנכ"ל עינב, חברה להשקעות והקמת פרויקטים בחבר העמים. היום, בין שאר תפקידיו, הוא מכהן כיו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית, יו"ר ארקל מסננים של בית-זרע, ועתיד, בעוד כחודש, לחזור כיו"ר למילואות ולהחליף בתפקיד זה את גיורא מסד (כפר-מסריק).
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים