אינגליש בכיף

ארנון לפיד

 

הוא קל להבנה ונוח לשימוש, גדוש במשחקים ובתרגילים ומלווה באנימציה מקסימה עם פס-קול חינני * קבלו את האתר החדש ללימוד אנגלית ביוזמת משפחת אסולין מקבוצת יבנה 


כל התועלת, היתרונות, האפשרויות והקסם הגלומים ברשת האינטרנט, באים לביטוי באתר www.abckid.co.il ללימוד אנגלית לילדי כיתות ג'-ט'. האתר, שנולד לפני כחודשיים, הוא כולו תוצרת קבוצת יבנה, אבל בעיקר של הזוג אדריאן ואהרון אסולין. שניהם מורים בקיבוץ - הוא למדעי המחשב, היא לאנגלית - שניהם עלו ארצה, הישר לאולפן לעברית בקבוצת יבנה, לפני 20 שנה - הוא מצרפת, היא מאירלנד. מבלי להתיימר ולהפליג בציפיות, וללא ניסיון קודם - הקימו אתר לימוד אינטרנטי מקסים, ששם בכיס הקטן את כל האחרים בתחומו.

 

כיף ללמוד אנגלית בעזרת האתר הזה: הוא קל להבנה ונוח לשימוש, גדוש במשחקים, בהפעלות, בחידונים ובתרגילים מותאמים לתוכנית הלימודים של משרד החינוך, והכול מלווה באנימציה מקסימה עם פס-קול חינני, ומזמין: בוא והשתעשע בלימוד אנגלית. אדריאן היא היוזמת. לפני חמש שנים ביקשה מאהרון שיבנה לה אתר לצרכיה כמורה. האתר הצנוע ההוא הציע בעיקר קישורים לאתרים אחרים. לפני שלוש שנים ביקשה אתר חדש, שיתבסס על חומרים שלה. "היא מאוד יצירתית", אומר אהרון. הוא בנה לה אתר חדש, שהתבסס תחילה בעיקר על הפעלות שעשתה עם תלמידיה.

 

כמה אנשים התרשמו וביקשו להתחבר - "אז הוספנו והרחבנו, ופתאום ראינו שיש לנו אתר. הצעתי לקיבוץ לראות באתר יזמות, וקיבלו את זה בברכה. יש לנו המון שותפים שעזרו ותרמו, ולא על חשבון עבודה. רק עם רצון טוב. הסטודיו לגרפיקה, 'עדי עיצובים', עשה את הגרפיקה והאנימציה, חברים טובים עזרו לנו באנגלית ובעברית, וכמה חברות יושבות ימים שלמים עד 11 בלילה, להקליט את הקולות. תענוג להקים ככה עסק חדש".

 

שתי כתבות מפרגנות במדורי המחשבים בעיתונים הביאו גל מתעניינים, וכשהיו אדריאן ואהרון משוכנעים בטיב המוצר שלהם, פתחו אותו רשמית באמצע נובמבר אשתקד. כיום יש להם כמה מאות מנויים, המשלמים 12 ש"ח בחודש דמי מנוי, והרשימה מתארכת מדי יום. כל נרשם חדש זוכה לתודה אישית בטלפון, ומוזמן להשמיע ולהציע. "אנחנו כל הזמן מוסיפים תרגילים וחומרים חדשים ומשפרים את האיכות", אומר אהרון. בקרוב תסתיים הכנתה של גרסה ערבית לתוכני האתר, לטובת האוכלוסייה הערבית בארץ. אהרון מאמין שהפוטנציאל בה גדול. סקר שוק מקדים הוכיח את הכדאיות הכלכלית, ואין סיבה, הוא אומר, שלא יגיעו לעשרות אלפי מנויים - "רק שאנשי הכלכלה בקיבוץ לא יפחידו את המעוניינים עם מחירים גבוהים מדי".

 

ש: אתה רואה באינטרנט מקור פרנסה בעתיד?

אהרון אסולין: "ראשית, אנחנו קיבוץ-קיבוץ, אז אני לא צריך לחפש פרנסה. חוץ מזה, בינתיים אני מאוד מרוצה בהוראה. אבל הכול פתוח".

 

ש: בראש כבר עולה רעיון לאתר חדש?

"צריך לחכות. אנחנו רק בהתחלה עם האתר הזה, וזה לוקח זמן. וחוץ מזה, אתה מכיר את קבוצת יבנה? זה קיבוץ של ייקים, עושים הכול לאט לאט, בודקים עם הרבה מחשבה. כאן לא ממהרים".
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים