די לקטל בדרכים

שירה חיים

 

עמותת "אור ירוק" תפעל (בהתנדבות) בקיבוצים * תדריך נהגים חדשים


בעולם המערבי מעורבים נהגים חדשים בתאונות דרכים קטלניות יותר מאשר יתר האוכלוסייה. ניסיון שנרכש במדינות המובילות בעולם בתחום הבטיחות בדרכים מראה, כי תהליך כניסה מדורג לעולם הנהיגה, שתקופת הליווי היא אחד מביטוייו, מסייע לנהג הצעיר לפתח תודעה בטיחותית, ממתן את נהיגתו ומפחית באופן משמעותי את ההסתברות למעורבותו בתאונות דרכים קטלניות.

 

כדי לתת מענה למצב זה החלה עמותת "אור ירוק" להפעיל תוכנית "אור ירוק לחיים" בפריסה ארצית, למען נהגים חדשים-צעירים ומשפחותיהם. כעת מבקשים בעמותה להתחיל בהדרכה כזו גם בקיבוצים. כחלק מהתוכנית מתקיימת הדרכה לכל נהג/ת חדש/ה שזה עתה קיבל/ה את רישיון הנהיגה, או נמצא בשלבי לימוד מתקדמים, במפגש קבוצתי המתקיים יחד עם הוריו, בהנחיית מדריך מוסמך של העמותה, במקום מפגש שבוחרת הקהילה.

 

יוסי אשד, מנהל מערך השטח של התוכנית, הסביר כי למפגש קבוצתי יתרונות על פני מפגש פרטני - בזכות דינאמיקה ייחודית הנוצרת במפגש כזה, המסייעת בכך להטמיע מסרים בקרב המשתתפים. במהלך המפגש מתודרכות המשפחות כיצד לבצע ליווי אפקטיבי, בין השאר בעזרת ערכת "אור ירוק לחיים". ההדרכה נמשכת כשעה, והיא מתבצעת בהתנדבות וללא עלות כספית לקיבוץ או למשפחות המשתתפות.

 

שיתוף הפעולה בין "אור ירוק" לקיבוצים החל בפגישה עם מזכירי התנועה, שמינו את יואל מרשק לפרויקטור ואיש הקשר עם העמותה. בימים אלה נשלחות הפניות הראשונות לקיבוצי ה"פיילוט", אלה שיהיו הראשונים בהם תתבצע פעילות ההדרכה. בהתאם להצלחת הדינאמיקה בקיבוצים אלה, יוחלט על המשך שיתוף הפעולה והרחבתו.
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים