החלה ההתפקדות למפקד מרצהחלה ההתפקדות למפקד מרצ

נחמן גלבוע


אלקסלסי: מקווים להגיע ל-7,000 חברי מפלגה בתנועה הקיבוצית

 

השבוע החל מפקד החברים במרצ-יחד, וטופסי ההתפקדות נשלחו לנאמני המפקד בכל קיבוצי הקבה"א.

 

המפקד יסתיים בחודש מארס הקרוב, ורכז המחלקה הרעיונית-פוליטית של הקבה"א הנרי אלקסלסי מקווה שהוא יתקרב לתוצאות המיפקד הקודם, 7,000 חברי מפלגה בתנועה הקיבוצית.

 

"השבוע מגיעים הטפסים לחידוש החברות, ולהחתמת חברים חדשים כולל תושבים", אומר אלקסלסי. "בכל קיבוץ יש נאמן מפקד, ויש לנו רכזי אזורים שעוברים בין הקיבוצים. המפקד חשוב לנו מכמה סיבות. ראשית, לשמור על האינטרס של הקבה"א ושל ההתיישבות בתוך המסגרת של מרצ, על ידי בחירת מספר דומה של חברי כנסת לזה שיש לנו כיום. אם המפקד לא יצלח, יטענו נגדנו כי לא מגיע לנו ייצוג בסדר גודל כזה.

 

שנית, לגייס את כל מי שמאמין בדרכה של מרצ בכל התחומים, הדרך הייחודית שבסופו של דבר הופכת לדרך המלך, אבל האחרים קוטפים את פירותיה. אנחנו בהחלט רלוונטיים בכל התחומים, ועבודתם של חברי הכנסת שלנו, אבו וג'ומס בוועדת הכספים, רן כהן בנושאים החברתיים, זהבה גלאון בקידום נשים ויוסי ביילין בתחום המדיני, היא מלאכת קודש ומצפן מוסרי לכנסת הזאת".

 

אלקסלסי קורא לחברי מרצ שעזבו אותה בבחירות האחרונות "ברגע של חולשה" לטובת מפלגת העבודה וקדימה, לשוב הביתה "כי הבית של מרצ הוא נטו אידיאולוגי ולא כיסאולוגי". לדבריו, התגובות בכנסים שהתקיימו בעין השופט ובעמיר היו חיוביות, וחברי מרצ שהגיעו אליהם כמתלבטים הביעו רצון לחזור ולהתפקד, וכך גם חברים חדשים. מעבר לקבה"א מונו גם נאמני מפקד בקיבוצי התק"ם ובעיר, והתקווה היא להגיע להישגים מרשימים. למאמץ המפקד התגייסו גם חברי תנועת השומר הצעיר, שהמטרה היא שהם יתפקדו בעצמם ויפקדו גם חברים צעירים למפלגה.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים