תנו גב לאריק - כי לא משאירים חבר לבד, "חשוף בצריח", במאבקו הצודק על עתיד "תנובה"
תנו גב לאריק

משה פלד, בית-השיטה

 

כי לא משאירים חבר לבד, "חשוף בצריח", במאבקו הצודק על עתיד "תנובה"

 

אני חושב שעסקת "תנובה" היא מבריקה, גם אם נעשתה באיחור רב - מה שנקרא: "מוטב מאוחר מאשר לעולם לא". אך לא להיבט הכלכלי רציתי להתייחס אלא להיבט הציבורי, החברי, המוסרי והקולגיאלי. זה למעלה משנה אני עוקב אחר עמידתו של אריק רייכמן, מנכ"ל תנובה, "חשוף בצריח", כאשר חצי התרעלה מופנים אליו במלוא העוצמה מצד המתנגדים והנרגנים. ואנחנו... שותקים. אני מכיר היטב את בדידותו של המפקד, של המנהל, של המנהיג, אולם לא זה המצב במקרה זה.

את המהלך הכלכלי אכן ראוי להוביל צוות אחד מגובש ומקצועי, כפי שמובילים מהלכים עסקיים גדולים ומורכבים, אולם יש לזכור כי אריק הוא שליחנו, היושב בעמדתו הבכירה בשמנו ומטעמנו, ובתור שכזה - אנו חייבים לחזקו ולגבותו. לאורך השנה האחרונה נכנסתי אל אריק פעמים מספר ועודדתי אותו לנוכח גלי ה"אינתיפאדה" המכוערת שעבר ועודנו עובר. נכנסתי אליו מתוך דחף עליו התחנכתי, שאין להשאירו לבד בשדה הקרב; מתוך הבנה שחובה עלינו לחזקו ולעודדו במהלכיו הנכונים והאמיצים. בפגישותיי עם אריק הבחנתי בבדידות, שכבר אז צברה מרירות רבה על חבריו/שולחיו, ובמיוחד על מנהיגי התנועה שבעצם שלחה אותו אל מגרש המשחקים האכזרי הזה וזנחה אותו במאבקו/מאבקה.

אני מצפה ממנהיגי התנועה הקיבוצית והמושבית שיעניקו ויפגינו גיבוי מלא לאריק במהלכיו הדרמטיים בתנובה, שיחזקו אותו במאבקו הנכון והצודק, שיתנו לו את הגב הכי רחב ואת הכתף הכי חמה שאפשר לתת לבעל תפקיד כשלו - ויאמרו בלב חפץ: אריק, אנחנו אתך!! צעדי גיבוי וחיזוק שיוצגו בפרהסיה התקשורתית של מדינת ישראל, גם אם מאוחר מדי ומעט מדי, יתקנו את העוול שגרמנו בהתנהגותנו כלפי חבר, כלפי רע, כלפי אריק.

 


לרכישת מנוי ל"הקיבוץ" התקשרו 03-9309111 

 


מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים