בין הלב לראש - הפוליטיקה נקרעת בין שיקולים אישיים וממלכתיים

 

עדנה סולודור


עדנה סולודר

הלב עם האידיאולוגיה * הראש עם הפרקטיקה * והפוליטיקה נקרעת בין שיקולים אישיים וממלכתיים

 

אני מודה שלבי היה עם ח"כ פינס, שהתנגד לכניסתו של ח"כ אביגדור ליברמן ("ישראל ביתנו") לממשלה, אף כי ראשי סבר שאין אפשרות לזעזועים נוספים לאחר אלה שכבר עברו על הממשלה הנבחרת בחצי השנה הראשונה לכהונתה. בפוליטיקה אתה נקלע לא פעם לוויכוחים קשים בין לבך וראשך, ולעתים מוצא שהאידיאולוגיה מתכופפת עקב שיקולים פוליטיים פרגמאטיים. השאלה היא איך ינהגו שרי העבודה בדילמות היומיומיות הנקלעות בדרכם, בממשלה שמשקל בעלי הדעות הקיצוניות-ימניות עולה בה. למשל, רעיונותיו (הלא-חדשים) של ליברמן לגבי ערביי ישראל.

 

הגיע הזמן שנבהיר לעצמנו, לחברינו בקואליציה ולכלל עם ישראל: ערביי ישראל הינם אזרחי מדינת ישראל החייבים בחובותיה וזכאים (בזכות) לזכויותיה. רק בתקופת ממשלתו האחרונה של יצחק רבין ז"ל נעשה ניסיון אמיתי לקדם ולשפר את מצב ערביי ישראל מבחינה פיזית, כלכלית, חברתית וחינוכית. הזנחה ואי-טיפול מתמשך בבעיות המגזר הערבי רק ידחפו אותו לשוליים הקיצוניים הערביים.

 

עם עזיבתו של אופיר פינס את הממשלה נשאר בה, בשלב זה, "כיסא ריק" (השייך למפלגת העבודה), עד שיו"ר העבודה, שר הביטחון עמיר פרץ, יחליט מי ישב עליו. לא-מעט חברים ושרים במפלגה חושבים ומבטאים את דעתם, שטוב היה להחזיר כעת את ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, כשר בממשלה (אפילו ללא תיק). יש הקוראים לפרץ למסור לברק את תיק הביטחון ולקחת על עצמו את תיק העבודה והרווחה - תיק חברתי כלכלי חשוב מאין כמוהו, שעם דגלו הלכנו לבחירות. אין ספק ש"החלפה" כזאת, הנותנת בידי האנשים הנכונים את התיקים המתאימים להם על-פי כישוריהם וניסיונם, היתה עושה צדק עם הנושאים המדוברים ומחזקת את הנהגת מפלגת העבודה ואת הממשלה מול האתגרים הרבים והקשים הניצבים לפניה. דומה שהנהגה אמיתית הייתה צריכה לראות את השיקולים הכלליים של עם ישראל, לפני השיקולים האישיים.


לרכישת מנוי ל"הקיבוץ" התקשרו 03-9309111 

 


מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים